Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3239
  • Euro 10.103
  • GR ALTIN 490.63
  • ÇEYREK 805.05

'Biden Büyük Ortadoğu Projesi’nin yılmaz bir savunucusu'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Türkiye’nin dış politikasına ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi.

'Biden Büyük Ortadoğu Projesi’nin yılmaz bir savunucusu'
  • 19 Ocak 2021, Salı 12:43

İktidara seslenen Kaya, “Sizin gibi düşünmeyen ama fikri olanların seslerine kulak verin. Her şeyi bizi biliriz yanlışından kurtulun” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, İstanbul’da dış politikadaki gelişmelere ilişkin basın açıklamasında bulundu.

ABD’de 3 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşen ve Joe Biden’ın kazandığı seçimlerin öncesi ve sonrasına dair konuşan Kaya, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgesel haritaların yeniden çizilmesini engelleyecek adımlar atılması gerektiğini kaydeden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, dış politikanın popülizmi kaldırmayacağını belirtti.

BİDEN, BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN YILMAZ BİR SAVUNUCUSU

Joe Biden döneminin Trump dönemiyle benzerlik taşıyacağı tahmininde bulunan Kaya, “20 Ocak’ta görevi devralacak olan Joe Biden’ın da aslında Trump’tan farklı olmayacak. Tek fark, Türkiye’yi köşeye sıkıştırma girişimleri, kurumlar üzerinden yürüyecek. Şayet Türkiye, bu yeni dönemde doğru adımları atamazsa ABD ile yaşanan birçok kriz alanı varlığını üzerine ekleyerek devam edecek. Malumunuz olduğu üzere Biden, Obama’nın yardımcılığını yaptı. Bölgemiz özellikle Obama döneminde bugünkü çıkmazların içine sokuldu. Biden da Büyük Ortadoğu Projesi’nin yılmaz bir savunucusu olarak biliniyor. Türkiye, dikkatli olmadığı takdirde çok büyük hasarla karşı karşıya kalabilir. Trump ile kişisel yakınlıklar üzerinden yürüyen daha doğrusu yürüdüğü zannedilen ilişkiler Biden döneminde daha çok kurumsal boyutlarda yürüyeceğine dair genel bir kanaat var ve bizce bu şekilde olacağı da doğrudur” dedi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık