Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3653
  • Euro 9.9436
  • GR ALTIN 486.22
  • ÇEYREK 802.86

Berat Albayrak'a yeni görev mi verilecek?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın dünkü parti grup toplantısındaki konuşmasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak hakkında açıklama yapması yeni iddiaları gündeme taşıdı.

Berat Albayrak'a yeni görev mi verilecek?
  • 11 Mart 2021, Perşembe 16:05

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü parti grup toplantısındaki konuşmasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden  Berat Albayrak hakkında sözleri üzerinden dikkat çeken bir yazı keleme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti grup toplantısında Berat Albayrak konusunda yaptığı konuşmanın yazılı konuşma metninde omadığını ifade eden Selvi, "Erdoğan’ın konuşması Meclis kulislerinde, Berat Albayrak’a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu" dedi.

Selvi yazısında, "Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ayrılmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak AK Parti İzmir İl Kongresi’nde ardından da iki hafta önceki AK Parti grubunda bu konuya değinmişti. Erdoğan dünkü AK Parti grubunda da tam 4 yerde Berat Albayrak’la ilgili konuya değindi. Ama ilginç olanı, Berat Bey’le ilgili bölüm Erdoğan’ın yazılı konuşmasında yoktu. Muhalefetin Berat Albayrak’la ilgili ithamları kanına dokunmuş olmalı ki, 'Yatıyorlar kalkıyorlar damat da damat. Damat kadar taş düşsün başınıza' diye konuya girdi. Berat Albayrak’ın Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı hizmetlerden övgüyle söz etti" ifadesini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık