Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5396
  • Euro 11.1032
  • GR ALTIN 548.52
  • ÇEYREK 899.91

Berat Albayrak unutulma hakkını kullandı, o sözlere erişim engeli

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, nerede olduğu merak konusu olduğu şu günlerde 'unutulma hakkı'nı kullandı. Öztrak'ın 'Damat gitti ama fikirleri iktidarda' sözlerine erişim engeli istedi.

Berat Albayrak unutulma hakkını kullandı, o sözlere erişim engeli
  • 20 Şubat 2021, Cumartesi 17:08

Instagram hesabından yayımladığı istifa mesajının ardından nerede olduğu tartışma konusu olan eski Hazine ve Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, unutulma hakkını kullandı.

Milligazete'de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Uzay Programı'nın tanıtımında "Ay'a gidiyoruz" sözlerini eleştiren CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Damat Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var demişti. Damat gitti ama fikirleri hala iktidarda" şeklinde eleştirmişti.

Albayrak, bu ifadelerin yer aldığı habere erişim engeli kararı aldırdı.

"ŞEREF VE ONURLARINI RENCİDE EDİCİ..."

Berat Albayrak, Faik Öztrak'ın kendisi hakkındaki ifadelerinin yer aldığı ANKA'nın konuya ilişkin haberine erişim engeli kararı istedi. İstanbul 4'üncü Sulh Ceza Hakimliği, Albayrak'ın talebi üzerine habere erişim engeli getirirken, kararın gerekçesini şöyle açıkladı:

"Bahse konu içeriklerde talep edenin yanı sıra devlet kurumlarını zan ve töhmet altında bırakacak şekilde doğruluğu araştırılmamış ve teyit edilmemiş haber, yayın ve paylaşımlara yer verildiği, basın-internet yayın özgürlüğünün dışına taşıldığı, keyfilik bulunduğu, kişi ve kurumlara saldırı niteliğinde, şeref ve onurlarını rencide edici ve kişilik haklarını ihlal edici içeriklere yer verildiği anlaşılmakla, usul ve yasaya uygun bulunan talebin kabulüne dair aşağıdaki şekilde karar verilmiştir."

Etiketler: berat albayrak

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık