Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6325
  • Euro 10.1335
  • GR ALTIN 488.44
  • ÇEYREK 801.34

Berat Albayrak, Binali Yıldırım kavgasında ikinci dalga!

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın PTT içerisindeki gerginliğinde yeni bir gelişme yaşandı.

Berat Albayrak, Binali Yıldırım kavgasında ikinci dalga!
  • 16 Ocak 2020, Perşembe 21:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ile AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım arasındaki gerilim PTT'ye sıçramıştı. 

Bir süre önce genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının görevden alındığını hatırlatan Turk-internet.com yazarı Fusun Nebil, "Yeni perdede kadrolar damat Albayrak'ın 'Trabzonlular' olarak tabir edilen ikinci grubunun hamleleri ile tamamen temizlenecek" ifadelerini kullandı.

Nebil ayrıca, PTT Genel Müdürlüğü için Berat Albayrak'a yakın isimler Hakan Gulten ve Hüseyin Tok'un adının geçtiğini belirtti.

Nebil'in köşe yazısında ilgili kısımlar şöyle:

"PTT’de bir süre önce gelişmeler olduğunu yazmıştık. 15 yıllık Binali Yıldırım egemenliğinin bittiği ve o dönemin adamlarının yollandığı görülüyor. Türkiye Varlık Fonu’na devredilen PTT’de kasım ayında Yönetim Kurulu kararıyla, Genel Müdür Kenan Bozgeyik’in göreve getirdiği genel müdür yardımcıları ve daire başkanları görevden alınmıştı. Görevden alınarak ‘müşavir’ kadrosuna atanan bürokratların da başka bir unvanla PTT’de çalıştırılması Yönetim Kurulu’nun iznine bağlanmıştı.

Gerçi Genel Müdür Kenan Bozgeyik’in henüz ayrılmadığı ve içerideki mücadelenin sürdüğü görülüyor. Ama operasyonlar bir yandan sürüyor. PTT’deki operasyonları Berat Albayrak’ın 2. grubu olan Trabzonluların gerçekleştirdiği söyleniyor (1. grubu İstanbullular ya da diğer adıyla Pelikan grubu oluşturuyor)."

GENEL MÜDÜRLÜK İÇİN GULTEN VE TOK

"Genel Müdürlük için bir kaç adaydan bahsediliyor ve bunların adları henüz gizli tutuluyor. İspark’ta sonra Belbim’de Genel Müdür Yardımcısı olan Hakan Gulten ve Hüseyin Tok adları duyduklarımız arasında. Bu arada şirketin “Katar + bir gazeteci gruba” satışı ile ilgili görüşmeler olduğundan ve bu nedenle değişikliklerin bekletildiğinden bahsediliyor. Bunlar şimdilik dışarıya yansıyanlar.

Şirketin eski bir çalışanı şunları belirtti

:'PROJELER DURDURULDU, İŞLER SEKTEYE UĞRUYOR'

"Bütün kamuda olduğu gibi PTT’de de rövanşist yaklaşım ile işler durma noktasına geldi. Sürekli etkinlik ve hamaset ile içi / altı boş “slogan ile yönetim” modeline geçilmiş durumda. Aylardır cadı avı ve eski yönetimin açıkları aranarak vakit geçirildi. Hiçbir karara ve projeye imza atılmıyor. Eski anlamsız ve yandaşa verilen projeler bile durduruldu Tüm işler sekteye uğruyor. Mevcut sıkıntılara hala popülist ve siyasi söylemler ile kadro açılacağı söyleniyor. IBB’den gelen gençler kullanılarak, 'Kurum düzeltilecek ve memur zihniyeti ortadan kaldırılacak' diyorlar ama bir yandan yeni bir community ve atalet oluşturuyorlar."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık