Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Belediye başkanlığının ardından AKP’den de istifa etti

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 29 Ocak 2021'de Nevşehir Belediye Başkanlığı görevini bırakan Rasim Arı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla AK Parti'den de istifa ettiğini duyurdu.

Belediye başkanlığının ardından AKP’den de istifa etti
  • 19 Ocak 2022, Çarşamba 11:18

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı 29 Ocak 2021 tarihinde sağlık sorunlarını gerekçe göstererek belediye başkanlığı görevini bıraktığını açıklamıştı. Arı, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamayla AK Parti üyeliğinden de istifa ettiğini duyurdu.

“DİYALOG KURMA İMKANI ORTADAN KALKMIŞTIR”

AK Parti'deki yol arkadaşlarıyla diyalog kurma imkanlarının kalmadığını kaydeden Rasim Arı, şu ifadelere yer verdi:

“Tek sermayemiz samimiyettir. Siyasette ve hayatın her alanında samimiyet… Samimi duygularımla şu sözleri de söylemek isterim. Aynı siyasi çatı altında siyaset yaptığımız ve bu şehre katkı vermek için birlikte mücadele verdiğimiz arkadaşlarımız ile maalesef asgari insani müştereklerde dahi diyalog kurma imkânı ortadan kalkmıştır.

Onların samimiyetini sorgulamak bana düşmez. Burada o diyalog eksikliğini ve sebeplerini anlatacak imkanımız da yoktur…

Herkesin hayatında yol ve yol ayrımları önemlidir. Her yol ayrımı bir seçim, bir karardır. Ve her karar bir tercihtir. Her yol ayrımı yeni bir yoldur.

Bu duygu ve düşünceler ile 2001 yılında üye olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğimden istifa ediyorum. Millete hizmet yolunda siyaset yapan tüm siyasetçilere bu yolculukta başarılar diliyorum.”

Etiketler: rasim arı

yukarı çık