Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5295
  • Euro 10.0502
  • GR ALTIN 481.04
  • ÇEYREK 789.2

Belediye Başkanı ile Bakanlar arasında rüşvet kavgası!

AK Partili Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir önceki başkan Ramazan Çalık'ın bir iş yerinden 500 bin TL aldığını, bakanların bu konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile tartışma yaşadığını açıkladı.

Belediye Başkanı ile Bakanlar arasında rüşvet kavgası!
  • 08 Mayıs 2020, Cuma 17:06

 Olay Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekilleri AK Parti ve MHP belediye başkanları, AK Parti ve MHP il, ilçe başkanlarının da olduğu toplantıda yaşandı.

Aykırı'da yer alan habere göre; Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, günübirlik alanlarla ilgili Turizm Bakanı Ersoy’un konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500 bin TL para alındığını belirtmesi üzerine  söz aldığını açıkladı.

Başkan Enver Apuktan, konuya ilişkin söz aldığı sırada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "Başkan olay sizinle ilgili değil” dediğini ve Turizm Bakanı Ersoy'un da aynı şekilde bir önceki döneme ait olduğunu söylediğini ve bunun üzerine kendisinin "Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun" diyerek toplantıdan ayrıldığını belirtti.

Belediye Başkanı Enver Apuktan, konuyla ilgili gerekli açıklamanın yapılmasını beklediğini ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan soruşturma yapılması için müfettiş talebinde bulunacağını açıkladı.

Belediye Başkanı Enver Aputkan'ın olaya ilişkin açıklaması şu şekilde:

ARAZİNİN YANINDA BAKANIN OTELİ VAR

Rüşvet iddiasına konu olan alanın Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ait otelin yanında olduğu ortaya çıktı. 

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, “Burada rüşvet ve peşkeş durumu var. Kadriye ve Belek Mahallelerinde halkın faydalandığı iki alan var. Daha önce bu alanlar Turizm Bakanlığı’ndan belediyeye kiralanmıştı. Belediyenin elinden bu araziler alınıp ve otel olarak tahsis ediliyor. Buradaki alanın hemen yanından Turizm Bakanı’nın oteli Var. Bu alanların genişleme alanı olarak kullanılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yine aynı alanda Antalyaspor Başkanı’nın da oteli bulunuyor. Bu otel ise daha önceden alana kayma yapmış."

SUÇLANAN BAŞKANDAN TEPKİ: SEVİYESİZLİK

500 bin TL aldığı iddia edilen Serik Belediyesi’nin önceki dönem AKP’li Başkanı Ramazan Çalık, “Böyle bir şey mümkün değil. Bu tip açıklamalar maalesef seviyesizlik” dedi. Çalık, Belediyesi Başkanının "konunun toplantıda gündeme geldiği ve Dışişleri Bakanı ve Turizm Bakanı’nın da alınan paranın bir önceki dönemde tahsil edildiği" yönündeki açıklamasına ise, “Belediye başkanlığım süresince paraya el değdirmedim. Arkadaşlar bir yardım aldıysa da bunu üç kişi imzalı hale alır. Biz milletimizi bilen bir insanız. Kesinlikle böyle bir şey olamaz. Bizim kimseden usülsüz yersiz para almamız mümkün değil” karşılığını verdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık