Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

BBP Kongresi karıştı, polis salona girdi, Destici'nin etrafını korumalar sardı!

BBP'nin 11. Olağan Kongresi karıştı. Salonda arbede çıkması üzerine polis müdahale etti. Genel Başkan Mustafa Destici'nin etrafını korumalar çevirdi.

BBP Kongresi karıştı, polis salona girdi, Destici'nin etrafını korumalar sardı!
  • 18 Ekim 2020, Pazar 14:26

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) 11. Olağan Kongresi muhalif delegelerin itirazları nedeniyle gergin başladı.

Yumruklaşmaya kadar varan arbede yaşanması üzerine polis kongre salonuna girerek müdahale etti. Mustafa Destici, tribünlerin olduğu bölüme götürülerek, etrafı korumaları tarafından çevrildi. 

BBP 11. Olağan Kongresi Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Taha Akgül Spor Salonu'nda saat 10.00'da Genel Başkan Mustafa Destici'nin gelmesinin ardından salonda Kuran-ı Kerim okunmasıyla Kongre başladı.

BBP Kongresi'ne koronavirüs tedbirleri nedeniyle sadece Türkiye'nin dört bir yanından gelen delegeler, parti görevlileri ve basın mensupları alındı.

MUHALİF DELEGELER İTİRAZ ETTİ, SALON KARIŞTI, POLİS MÜDAHALE ETTİ

Kongre Divanının açık oylama ile seçilmesine ve delege sayılarına itiraz eden muhalif delegeler oylamanın açık yapılması talebiyle itiraz edince salon karıştı. Gerginlik yumruklaşmaya kadar vardı.

Salonun karışması üzerine BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tribünlerin olduğu bölüme götürülerek, etrafı korumaları tarafından çevrildi. Salona giren polis birbirine giren tarafları ayırdı. Olayların sakinleşmesi üzerine tribünden inen Destici, korumalarının eşliğinde koltuğuna oturdu. 

Yapılan açık oylamada Genel Sekreter Üzeyir Tunç oy çokluğuyla Divan Başkanlığı'na seçildi.

Yaklaşık 1000 delegenin 760'ının oy kullanması beklenen kongrede, genel başkanlık seçimi ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin seçimleri yapılacak.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık