Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.3142
  • Euro 10.8364
  • GR ALTIN 529.16
  • ÇEYREK 868.5

Bayramda 9 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Selvi açıkladı...

Bayramda 9 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı?
  • 01 Mayıs 2020, Cuma 17:24

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesinden, Abdulkadir Selvi koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, Ramazan Bayramı'nda 9 günlük sokağa çıkma yasağı iddiasını kaleme aldı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan sokağa çıkma kısıtlaması kararlarıyla ilgili olarak yeni bir bilgi verdi.

Selvi, "Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde" dedi.

Abdulkadir Selvi, Hürriyet'te '9 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kritik karar 18 Mayıs’ta' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine "Mayıs ayının normalleşme sürecinin hazırlık aşaması olacağı netleşti. Bayrama kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek. Ama asıl bayramdan sonra ne olacak?" dedi.

İşte Selvi'nin yazısından dikkat çeken o bölüm:

Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak. Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir."
 
Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı için...


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık