Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5481
  • Euro 15.3555
  • GR ALTIN 799.07
  • ÇEYREK 1312.6

Başka semte alışverişe gidene ceza!

Kısıtlamanın olduğu günlerde dışarıda olanların ikametgah adresleri sorgulanıyor. Alışveriş bahanesiyle dışarı çıkanlara ise ceza yağıyor.

Başka semte alışverişe gidene ceza!
  • 24 Nisan 2021, Cumartesi 17:40

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, sokağa çıkma yasağı kısıtlaması olan günlerde 10.00-17.00 saatleri arasında en yakın markete yürüyerek gitmek serbest.

Sözcü'de yer alan habere göre; Ancak bu imkanı kötüye kullanarak sokağa çıkanlar denetime takılıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık Korona virüsü risk haritasında ‘çok yüksek riskli’ iller arasında gösterilen Edirne’de, 82 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler sıklaştırıldı.

Kentin ana caddelerinde kontrol noktaları oluşturan trafik ekipleri, sürücülere yönelik uygulama yaparken, sokaklarda da tedbirler alındı.

Kısıtlamada kendi mahallesi dışında araçlarıyla ya da yaya olarak markete gidenlere, ‘Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereği işlem yapıldı.

Ekipler, maske takmayanlara 900 lira, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara ise 3 bin 150 lira ceza uyguladı.

BAŞKA SEMTE ALIŞVERİŞE GİDİNCE CEZA KESİLDİ

Ayşekadın semtinde oturan ancak Kaleiçi’ne market alışverişi için giden genç, polis ekiplerince durduruldu. Genç, polisin “Nereye gidiyorsun?” sorusuna “Markete” yanıtını verdi. Başka semte veya mahalleye alışveriş için gidemeyeceği, evine en yakın markete gidebileceği hatırlatılan gence cezai işlem uygulandı.


yukarı çık