Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8349
  • Euro 20.2695
  • GR ALTIN 1139.1
  • ÇEYREK 1874.2

Başbuğ Alparslan Türkeş'in Dündar Taşer'in kabrinden yaptığı konuşma!

Ülkücü Hareketin lideri Başbuğ Alparslan Türkeş, Dündar Taşer'in kabrinde yaptığı konuşmada, "Ruhunun daima bizi takip edeceğini, müşterek dâvamıza hizmet edebildiğimiz müddetçe müsterih olacağını çok iyi bilmekteyiz. Seni hep aramızda sayacağız. " demişti.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in Dündar Taşer'in kabrinden yaptığı konuşma!
  • 14 Haziran 2020, Pazar 18:40

Dündar Taşer'in vefatından tam 48 yıl geçti..

MHP'nin kurucu genel başkanı Ülkücü hareketin lideri cennet meken Başbuğ Türkeş, Dündar Taşer'in kabri başında yaptığı konuşmada, "Ruhunun daima bizi takip edeceğini, müşterek dâvamıza hizmet edebildiğimiz müddetçe müsterih olacağını çok iyi bilmekteyiz. Seni hep aramızda sayacağız. " demişti.

İşte Başbuğ Türkeş'in o konuşması:

Aziz Ülküdaşım! 

Acı kader bizi mezarının başında konuşmak gibi aklımıza hiç getirmediğimiz bir vazifeyi yapmak mecburiyetinde bıraktı. Sen, milletimizin yiğit ve ülkücü bir evladı, partimizin çok mümtaz bir siması idin. Daha uzun yıllar omuz omuza çalışacağımıza, ülkümüzün bayrağını birlikte taşıyıp zafer gönderine çekeceğimize inanmıştık. Olmadı. 

Ne yapabiliriz? Takdir-i İlâhi. 

Aziz Taşer, ömrünce Türk milletini sevmenin, büyüklüğüne inanmanın sırrına ermiş, hayatının gayesini milletine hizmette görmüş, dünya hırslarına iltifat etmemiş, hiçbir mevkiin cazibesine kapılmamış, tam bir Türk Milliyetçisi olarak yaşamıştın. 

Zekânın parlaklığı sevginin sonsuzluğu kültürünün zenginliği kadar, yüreğinde büyüktü. Talihsiz bir dönemde, nankör bir dünyada, milletini en çok sevenlerin horlandığı bir idrak yokluğu içinde yaşamak, kalbini kemiren bir dertti. Yine de dayanıklı idin. Ama kader nankörlüklerin, anlayışsızlıkların çökertemediği mukavemetini, bir arabanın çapmasıyla yıktı. 

Biz de yıkıldık. Ama biliyoruz ki, ömrünü verdiğin mücadelenin zaferi uğruna, üzüntümüz ne kadar büyük olursa olsun, asla sarsılmadan ilerlememizi bekliyorsun. 

Ruhunun daima bizi takip edeceğini, müşterek dâvamıza hizmet edebildiğimiz müddetçe müsterih olacağını çok iyi bilmekteyiz. Seni hep aramızda sayacağız. 

Hayatının gayesi saydığın müşterek ülkümüzün zafere ulaşması uğrunda, birlikte kurduğumuz iman ocağının sönmeden yanacağına ve bir gün milletimizin kara talihinin değiştirileceğine manevi huzurunda söz veriyoruz. 

Aziz ülküdaşım Taşer , 

Seni dâva arkadaşların ve bütün memleketimiz gelecek yıllarda daha iyi anlayacak ve mânevi şahsiyetinin, takipçisi olduğumuz kutsal dâvamızda bizlere destek olacağına inancımız tamdır. 

Aziz ülküdaşım, 

Seni ebedî bir yolculuğa uğurluyoruz. İnanıyoruz ki, huzur içindesin. Huzur içinde kal. Ulu Tanrıdan rahmet dileyerek, aziz hatıran önünde derin bir acı içinde eğiliyoruz.”

Hakkı Öznür, Dündar Taşer'i böyle anlattı: Ülkücü gençlik Dündar Taşer'in eseridir Hakkı Öznür, Dündar Taşer'i böyle anlattı: Ülkücü gençlik Dündar Taşer'in eseridir

Dilaver Cebeci'nin kaleminden Dündar Taşer Dilaver Cebeci'nin kaleminden Dündar Taşer

Dündar Taşer vefatının 48. yılında anılıyor Dündar Taşer vefatının 48. yılında anılıyor


yukarı çık