Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5651
  • Euro 16.2187
  • GR ALTIN 907.05
  • ÇEYREK 1492.3

Bankacılar aşı kampanyası başlattı!

Korona virüs pandemisinin başlangıcından bu yana vatandaşlarla iç içe olan banka çalışanları, hâlâ aşı sıralamasına alınmadı.

Bankacılar aşı kampanyası başlattı!
  • 15 Mayıs 2021, Cumartesi 19:23

Korona virüs pandemisinin başlangıcından bu yana vatandaşlarla iç içe olan banka çalışanları, hala aşı sıralamasına alınmadı.

Pandemi döneminde 50’ye yakın arkadaşını kaybeden banka çalışanları, sosyal medyadan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrı yaparak “Bankacılar aşı istiyor” kampanyası başlattı.

Tam kapanma döneminde bile aktif çalışmaya devam eden bankacılar, ‘'Duyun artık sesimizi. Hastanelerden sonra en yoğun insan sirkülasyonu bankalarda… Kaç bankacı öldü, kaç kişi bankalardan virüs kaptı, kimsenin umurunda değil. Bankacılar aşı istiyor, bize de günah” dediler.

Hem kendileri ve yakınları için risk altında olduklarını, hem de vatandaşa hastalık bulaştırma riski olduğunu belirten bankacılar, “Her gün yüzlerce insan ile muhatap oluyoruz bir müşteri ortalama 5-10 dakika şube içinde kalıyor, aynı havayı soluyoruz. Pandemi döneminde 50’ye yakın bankacı arkadaşımızı kaybettik'' dediler ve Sağlık Bakanı Koca'yı mesaj yağmuruna tuttular.


yukarı çık