Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3294
  • Euro 8.6113
  • GR ALTIN 477.07
  • ÇEYREK 782.68

Balbay'dan 'Ucuz alışveriş için pazara akşam gidin' diyen Diyanet'e tepki!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı “Ucuz alışveriş için pazara akşam gidin” açıklaması tepki çekerken Diyanet İşleri Başkanlığını köşesinde eleştiren Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş’a sesleniyoruz: temel sorumluluğunuz AKP’ye ve onun politikalarına değil, topluma karşı” diye yazdı.

Balbay'dan 'Ucuz alışveriş için pazara akşam gidin' diyen Diyanet'e tepki!
  • 18 Şubat 2020, Salı 13:48

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı “Ucuz alışveriş için pazara akşam gidin” açıklaması vatandaştan tepki gördü.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, bugünkü köşesinde AK Parti'nin Diyanet İşleriyle ilgili politikalarını eleştirdi. “AKP, her alanda Diyanet’e rol ve yol vererek bu kurumun ağırlığını da azaltıyor” diyen Balbay, “Diyanet”in sözcük anlamı şu: Din kuralları ve bunlara tam uyma, bağlı olma durumu. Anlam son derece açık. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın işlevi, bunu tam olarak yerine getirip getirmediği, gerekli olup olmadığı ayrı konu... Ne var ki AKP iktidarı döneminde pek çok kurum gibi Diyanet’in ağırlığının da zedelendiğini görüyoruz. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş’a sesleniyoruz: temel sorumluluğunuz AKP’ye ve onun politikalarına değil, topluma karşı” diye yazdı.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık