Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.1665
  • Euro 9.7359
  • GR ALTIN 457.94
  • ÇEYREK 751.44

Bakanlık 81 ile genelge gönderdi: Yarın uygulanacak...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yarın Türkiye genelinde Korona virüsü tedbirleri kapsamında yüksek yoğunluklu bir denetim gerçekleştirileceğini duyurdu. Bakanlıktan 81 il valiliğine gönderilen genelge ile denetim detayları da belli oldu...

Bakanlık 81 ile genelge gönderdi: Yarın uygulanacak...
  • 10 Ağustos 2020, Pazartesi 19:39

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Koruma Eğitim Akademesi Açılış Töreni’nde konuştu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarında satır başları:

* Salı günü tüm Türkiye’de corona virüsü tedbirleri ile ilgili yüksek yoğunluklu bir denetleme gerçekleştireceğiz.

* Bu denetimlerin önemli amacı; rehberlik, vatandaşımızı uyarmak, salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmek, milletimiz ile başarıya ulaşmak.

* Burada maksadımız, işlem yapmaktan ziyade bir gerçeği birbirimizle paylaşmak olduğu için kamuoyuna önceden ilan ederek haberli bir denetim yapıyoruz. 2 aydır bu denetimlerimizi kamuoyu ile paylaşarak gerçekleştiriyoruz.

* Genelde daha çok uyarı yapmayı tercih ettik. Bunun yanı sıra 7 bin 694 işlem gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlere ilişkin attığımız adımlardan bir tanesi de İl Salgın Denetim Merkezlerinin oluşturulmasıydı.

* Şu anda 81 vilayetimizin yarısında bu oluşturuldu. Bu haftanın sonuna kadarda diğer yarışı da hem oluşacak hem de onlarda çalışmaya başlayacaktır.

* Kırıkkale ilimizi bu iş için pilot il seçmiştik. Buradan güzel sonuçlar aldık. Şimdi bunu bütün illere yaymak üzere Kırıkkale ilimizin sonuçlarını görünce diğer illerimiz ile paylaştık. Akabinde diğer iller de bu çalışmalarını ortaya koyma başladılar.

* Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Jandarmamızın, Emniyet Teşkilatımızın ve korucularımızın sayesinde içeride bitme noktasına gelen PKK, bugün varlığını sürdürebilmek için DEAŞ'ın sarstığı iki devletin topraklarında maalesef hem Avrupa hem Amerika ortak hareket edebiliyorlar.

* Barış Pınarı Harekatı olmasaydı kim bilir başka neler gerçekleştirecek, başka neler yapacaklardı. 3 büyük harekat olan Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı operasyonlarıyla dışarıdaki planlarını bozduğumuzu söyleyebilirim.

* Bu operasyonlarında desteği ile içeride PKK'ya karşı müthiş bir mücadele içerisindeyiz. Sadece üst düzey teröristlerden 62 tanesi etkisiz hale getirildi. Toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise yılbaşından bugüne kadar 62 ile birlikte 474 oldu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık