Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Bakan Pakdemirli'den satılmayan kurbanlıklarla ilgili açıklama: ESK 42 liradan alacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilerin elinde kalan kurbanlıkları ESK'nın 42 liradan alacağını açıkladı. İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, günler öncesi TV 5'de katıldığı Emek ve Tarım Programında satılmayan kurbanlıklar için 42 lira referans fiyat açıklanması çağrısında bulunmuştu.

Bakan Pakdemirli'den satılmayan kurbanlıklarla ilgili açıklama: ESK 42 liradan alacak!
  • 22 Temmuz 2021, Perşembe 20:42

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerin mağdur edilmeyeceğini belirterek, elde kalan hayvanları ESK’nın alacağını söyledi.

Bakan Pakdemirli, kurbanlıklarla ilgili yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramı nedeniyle üreticilerimiz tarafından hayvan pazarlarına getirilen ancak satılamayan kurbanlıklar,  geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak. Bu yıl da kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Pazarda satılamayan hayvanların tamamını, talep etmeleri halinde, Et ve Süt Kurumumuz eliyle biz alacağız.” dedi.

“BİRİNCİ KALİTE KURBANLIKLARIN ET KİLOGRAMI 42 TL’DEN ALINACAK”

Bu kapsamda, üreticilerin en yakın Et ve Süt Kurumu Kombinalarına başvurabileceklerini dile getiren Pakdemirli, “Et ve Süt Kurumumuz bu yıl birinci kalite büyükbaş kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite kesimlik kurbanlıkların et kilogramını 40 liradan satın alacak. Küçükbaş hayvanlarda ise birinci kalite toklu kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite koyunların et kilogramını 38 liradan satın alacak.” diye konuştu.

ESK KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Alım fiyatları ile ilgili diğer detayların bugün ESK tarafından duyurulacağını belirten Pakdemirli, üreticilerin, kesime getirecekleri elde kalan kurbanlık hayvanları için Tarım İl Müdürlüklerince hayvan pazarlarında görevlendirilen veteriner hekimler tarafından verilen sevk belgelerini ibraz etmeleri gerektiğini söyledi.

Et ve Süt Kurumu da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Kurban Bayramında üreticiler tarafından  hayvan  pazarlarına  getirilen  ancak satılamayan  ve  üreticilerimizin  elinde  kalan  hayvanlar,  geçtiğimiz  yıllarda  olduğu gibi Kurumumuz tarafından et kg üzerinden ve aşağıda belirtilen fiyatlarla satın alınacaktır. Kurumumuza kesime getirilecek elde kalan kurbanlık hayvanların, Tarım  ve Orman İl Müdürlüklerince hayvan pazarlarında görevlendirilen veteriner hekimler tarafından verilen sevk belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir"

Tarımdan Haber

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA:

"Kurban Bayramı'nda önce üreticilerimizin biraz olsun nefes alması için yapmış olduğumuz öneri;

Et ve Süt Kurumu tarafından duyulmuş, uygulanmış...

Milletimizin her bir kesiminin dertlerini dile getirmeye, o dertlere çözümlerimizi sunmaya devam edeceğiz..."

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık