Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Bakan Nebati: Gıda sıkıntısı diye bir şey yok aslında

Şanlıurfa'da TRT Kurdi'nin canlı yayın konuğu olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son dönemde yağ ve diğer gıdalar için oluşan kuyrukları marketlerin indirim kampanyalarına bağladı. Nebati, "Gıda sıkıntısı diye bir şey yok aslında" diye konuştu.

Bakan Nebati: Gıda sıkıntısı diye bir şey yok aslında
  • 22 Mart 2022, Salı 1:31

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, baba ocağı olan Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde TRT Kurdi'nin canlı yayınına katıldı.

Nebati'nin Türkçe mesajları sunucunun bire bir Kürtçe seslendirmesiyle aktarıldı.

Nebati, yüksek enflasyon, vatandaşın yaşadığı geçim sıkıntılarını yine muhalefete ve sosyal madyaya bağladı ve pembe tablo çizdiği konuşmasında şu mesajları verdi:

‘ABARTILDIĞI GİBİ BİR DURUM YOK’

“Pandemiyle başlayan küresel çaptaki tüm sıkıntılara rağmen ihracatımız arttı. Son dönemde petrol fiyatlarının yükselmesi tüm dünyayı etkiliyor. Cumhurbaşkanımızla kabine toplantımızda tüm bunları değerlendiriyoruz.

Londra ziyaretimiz çok olumlu geçti. Biz kötü niyetli çevrelere rağmen her türlü tedbirlerimizi alarak enflasyonu da kontrol altına alacağız. Adım adım ilerliyoruz.

Yağ ve buğday alımı ile ilgili Rusya ve Ukrayna krizinden kaynaklı abartıldığı gibi bir durum yok. Tarımın desteklenmesi için Cumhurbaşkanımızla tüm detayları konuşuyoruz.”

Sözcü


yukarı çık