Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8183
  • Euro 10.327
  • GR ALTIN 496.52
  • ÇEYREK 814.44

Bakan Koca'dan aşı açıklaması: Ücret asla almayacağız

Korona virüsüne karşı tüm ülkeler sıkı tedbirler alırken aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke aşı için çalışmalarını sürdürüyor.

Bakan Koca'dan aşı açıklaması: Ücret asla almayacağız
  • 26 Kasım 2020, Perşembe 15:09

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona virüs aşısına dair son durumu paylaştı.

Bakan Koca, "Aşıyı vatandaşımıza ücretsiz ulaştırmayı sağlayacağız." dedi.

Etkilerini arttırarak devam eden Korona virüse karşı tıp dünyası bilimsel çalışmalarını sürdürüyor. Bilim Kurulu toplantısı sonrası aşı çalışmalarına değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, merak edilen soruları yanıtladı.

AŞI ÜCRETSİZ OLACAK

Tedarik edilen aşıların kimlere uygulanacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Koca, şöyle konuştu:

“Bilim Kurulumuz kimlere öncelikle yapılması gerektiği üzerinde çalışıyor. Sağlık çalışanlarımızdan başlamak üzere riskli gruplar ve enfeksiyonu yayma potansiyeli yüksek olan kesimler. Şoförler, berberler, kuaförler gibi hizmet sektörü de yer yer devrede oluyor olacak. Bu aşıyı yaparken biz vatandaşımızdan herhangi bir ücret asla almayacağız. Aşının dünyada fiyatı aşağı yukarı belli: 10 dolar, 12 dolar, 5-5.5 dolar. Bizim sipariş ettiğimiz aşı dünya ortalamasının üstünde bir rakam. Bu aşıyı da vatandaşımıza ücretsiz ulaştırmayı sağlayacağız. Özellikle yapılmasını gerekli gördüğümüz kesimlere ücretsiz biz yapacağız. Bunun dışında farklı bir aşıyı almak isterse vatandaşımız, üst limit koyarak eczanelerden almalarının önünü açmış olacağız.”

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık