Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Bakan Koca sorumluluk almalı

Alper Mert yazdı...

Bakan Koca sorumluluk almalı
  • 12 Mayıs 2020, Salı 6:13

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tek sahibi Türk milletidir. Ülkeyi ve kurumlarını yönetmek için yetki alanların önceliği sermaye sahiplerinin rahatı ya da kurtuluşu olmamalı. Tabii ki parayı yönetenlerin hakları korunacak. Ama onların hakkından önce, toplumun sağlığı gelir. İddaa organizasyonunun sahibi, yayıncı kuruluşun Katarlı patronu mutlu olacak diye alınan kararlar toplum vicdanında mutlaka sorgulanacaktır.

TFF, mali krizi önceliklerinin ilk sırasına alarak 10 binin üzerinde insanı etkileyecek bir hareketle maçları başlatacağını söylüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Türkiye Futbol Federasyonu kararını verdi ve artık bundan sonra sorumluluk kendilerinde” diye açıklama yapıyor.

Ülkede salgın bir hastalık varsa her konuda tek sorumlu Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’dur. Onbinlerce insanın sosyal mesafeye uymadan, karantina kurallarını aşarak başlatacakları organizasyon hakkında sorumluluk taşımadığınızı söyleyemezsiniz. Gerekirse herkese karşı durup “Bir insanın sağlığını bile riske atamam. Bu lig oynanmaz” diyeceksiniz! Haddimi aşarak Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasının niyetini okursam ortaya “Biz oynatmamaları gerektiğini söyledik, dinlemediler” yorumu çıkıyor.

Salgın hastalık varken milletin sağlığından sorumlu en üst makamı dinlemeyen kurum ve temsilcisi kim olursa olsun gereği en yetkili elden yapılmalıdır. Pandemi sürecini bugüne kadar herkesin takdirini kazanarak en iyi şekilde yöneten Bakan Fahrettin Koca, bu konuda da pes etmemeli ve liglerin başlaması yanlışına, “Dur” demelidir. Ayrıca “Asgari ücretli işçi çalışıyorsa, milyonları alan futbolcu da sahaya çıkıp oynamalı” yorumu kadar sığ ve saçma bir görüş olamaz. İnsanların canı kazandıkları paraya göre değerlendirilemez, sınıflandırılamaz. Virüs riski devam ediyorsa, siyaset önlem alacak, ihalecilere rahat rahat verdiği paraları işçiye, memura, futbol düzenine ayıracak, kimsenin canı riske atılmayacak. Sadece biz değil, futbolu şu ortamda başlatan bütün ülkeler para için insan sağlığını yok saymaktadır.


Korkusuz / Alper Mert


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık