Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8596
  • Euro 16.6819
  • GR ALTIN 931.49
  • ÇEYREK 1532.7

Bakan Karaismailoğlu'ndan garip sözler: Zam için güncelleme dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yapılan artışa garip bir yanıt verdi.

Bakan Karaismailoğlu'ndan garip sözler: Zam için güncelleme dedi
  • 20 Mayıs 2021, Perşembe 14:11

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,  CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yapılan fiyat artışlarına dair sorusunu yanıtladı.

Sözcü'nün haberine göre;  Karaismailoğlu, zam için "Geçiş ücretleri döviz kuru üzerinden yapılan hesaplamalar ile Türk Lirası olarak uygulanmaktadır. Bu durum, geçiş ücretlerine uygulanan bir zam olmayıp sözleşmenin gereği olarak yapılan güncellemelerdir" dedi.

Karaismailoğlu'nun verdiği yanıta ilişkin yaptığı açıklamasına tepki gösteren Başarır ise, "Bakan vatandaşlara müşteri gözüyle bakıyor. 7 soruluk önergemize vermiş olduğu iki satırlık yanıtta, köprü ve otoyol araç geçiş ücretlerinde bir zam yapılmadığını, döviz kuru üzerinden hesaplanıp, Türk Lirası olarak uygulandığını belirtmiş" dedi.

Açıklamasını devamında Başarır, tepkisini şöyle sürdürdü:

"Katarlıların sahibi olduğu beIN Sports'a dolar kurunu sabitlediler. Konu kendi vatandaşlarına gelince, araç geçiş ücretlerinde firmalardan hiçbir indirim talep etmeyip, sokağa çıkma yasaklarında dahi araç geçiş garantisi kapsamında parayı işletmeci firmalara ödüyorlar."

 


yukarı çık