Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4888
  • Euro 9.0398
  • GR ALTIN 442.17
  • ÇEYREK 725.43

Bakan Fahrettin Koca sert çıktı: Kimsenin buna hakkı yok!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgını nedeniyle düğünlerle ilgili kısıtlamaya gidildiği bir dönemde oğlu için 1500 kişilik nikah töreni düzenleyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’la ilgili soruları yanıtladı. Koca, "Herkes tedbirlere uymak zorunluluğu hissediyor olmalı. Çünkü hiç kimsenin pandemiyle mücadelede dışarıda kalmaya hakkı olamaz” dedi.

Bakan Fahrettin Koca sert çıktı: Kimsenin buna hakkı yok!
  • 11 Eylül 2020, Cuma 15:46

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'ın oğlu için düzenlediği 1500 kişilik nikah töreni soruldu.

Koca bu soruya şu şekilde cevap verdi:

HİÇ KİMSENİN BUNA HAKKI YOK

"Herkes tedbirlere uymak zorunluluğu hissediyor olmalı. Çünkü hiç kimsenin pandemiyle mücadelede dışarıda kalmaya hakkı olamaz. Özellikle sorumluluk sahibi olan kişilerin, bu milletvekili de olabilir, bürokrat da olabilir, yönetici de olabilir, daha ciddi anlamda sorumluluğun gereğini yapıyor olması gerektiğini düşünüyorum. Yani insandan insana geçen, salgını giderek daha da arttırabilecek olan mekanların, ortamların oluşturulmaması, bu noktada sorumluluk sahibi olan kişilerin daha çok örnek olması kanaatindeyim. Dolayısıyla herkesin üzerine düşen sorumluluğun gereğini yaparak bu salgınla mücadelede yer alması gerektiği kanaatindeyim."

NE OLMUŞTU?

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, oğlu Hüseyin Yaman'a Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde nikah adı altında bin 500 davetlinin katıldığı görkemli bir düğün yaptı. Korona tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen böyle bir düğün yapan Yaman, pişman olmadığını belirterek "Uzaktan gelen misafirlerimiz olduğu için yemek ikramı da yaptık. Ben Ağrılıyım, yapmasan, 'Bir yemek yedirmeden yolladı' derler" ifadelerini kullanmıştı.

Yeniçağ


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık