Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6233
  • Euro 10.1272
  • GR ALTIN 491.95
  • ÇEYREK 807.19

Bakan Fahrettin Koca: Kalabalık ve kapalı ortamlardan kaçınmak gerekir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00'de toplanan Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. 'Yerinde karar' dönemine geçilmesinin ardından normalleşme takviminin ele alındığı toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Fahrettin Koca: Kalabalık ve kapalı ortamlardan kaçınmak gerekir
  • 25 Şubat 2021, Perşembe 20:38

Koca, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bedava aşıların devlete fatura edildiğine dair iddiasına yönelik; "Aşı savaşının olduğu bir dünyada üretici firma aşıyı bedavaya bağışlar mı? Biz firmaya, sözleşmemiz gereği size vermemiz gereken bir bedel var. Bunu size ödüyoruz? Böyle bir iddia var. Bu nedir? Firmanın bize cevabı: Bu aşıyla ilgili buradaki amaç, siz bizden teminat istediğiniz için biz teminatı sağlayamamıştık, nakit akış yönetimini sağlamak için bizi temsil eden Sinovac firmasına bedelsiz olarak verdik. Ama biz sizden ücretini olduğu gibi aldık. " şeklinde konuştu.

Koca, AK Parti Kongreleri ile ilgili soru içinse, "Salgında bulaş yakın temasla daha çok artıyor. Kalabalık ve kapalı ortamlardan kaçınmak gerekir. Bundan fazlasını söyleyemem" dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık