Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5366
  • Euro 10.1002
  • GR ALTIN 493.83
  • ÇEYREK 802.86

Bakan Çavuşoğlu'ndan Biden'a yanıt: Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden'in 1915 olayları hakkında "soykırım" ifadelerini kullanmasının ardından jet hızıyla bir açıklama yayınladı. Bakan Çavuşoğlu, açıklamanın reddedildiğini belirterek, "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz" ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Biden'a yanıt: Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz!
  • 24 Nisan 2021, Cumartesi 20:41

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'in 1915 olayları hakkında "soykırım" ifadelerini kullanmasının ardından sosyal medya hesabından hem Türkçe hem de İngilizce bir açıklama yayınladı. 

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, Biden'in kullandığı ifadenin Türkiye tarafından reddedildiğini belirterek, "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz.” Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir. Tek dayanağı popülizm olan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz" dedi.

BAKANLIK'TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Diğer yandan Dışişleri Bakanlığı'nın resmi hesabından da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden'in skandal ifadelerine ilişkin açıklamada bulunuldu. 

Bakanlık tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık