Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5477
  • Euro 15.3549
  • GR ALTIN 788.90
  • ÇEYREK 1295.3

Bakan Akar’dan ‘tahliye’ açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'da kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirmenin gururuyla Mehmetçiğin tahliyesine başlandığını belirterek, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz " dedi. Afganistan'dan tahliye edilen ilk Türk Silahlı Kuvvetleri kafilesini taşıyan uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı.

Bakan Akar’dan ‘tahliye’ açıklaması
  • 26 Ağustos 2021, Perşembe 13:24

Milli Savunma Bakanı Hulusi Bakan Akar, Türk askerinin Afganistan’dan tahliyesine ilişkin açıklama yaptı.

Afganistan’da kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirmenin gururuyla Mehmetçiğin tahliyesine başlandığını dile getiren Akar, şunları söyledi:

* Havaalanında olağandışı yoğunluğa ve şartlara rağmen önemli bir aksaklık olmadan TSK personeli planın aksaksız uygulanması için her türlü gayreti göstermektedir.

* Faaliyetlerimize sağladıkları destekten dolayı dost ve kardeş Pakistan ve Tacikistan ile bölgede beraber çalıştığımız müttefiklerimize teşekkür ediyoruz.

* Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlarla koordineli olarak, faaliyetlerimiz mevcut tahliye planlarımız çerçevesinde devam etmektedir.

İLK UÇAK İNDİ

Milli Savunma Bakanlığı’ndan dün akşam yapılan açıklamada, çeşitli temaslar, mevcut durum ve şartlar değerlendirilerek Türk askerinin Afganistan’dan tahliyesine karar verildiği belirtildi.

Bu kapsamda Afganistan’da görevli askerlerin tahliye işlemleri başlatıldı.

Sözcü


yukarı çık