Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.1373
  • GR ALTIN 437.81
  • ÇEYREK 718.81

Bahçeli'nin son çıkışından AKP de rahatsız: Kurumsal görüntümüze zarar verir

AKP’nin Kızılcahamam kampında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanmasını talep ettiği açıklaması da değerlendirildi. AKP yöneticileri ve milletvekilleri Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Bahçeli'nin son çıkışından AKP de rahatsız: Kurumsal görüntümüze zarar verir
  • 06 Ekim 2019, Pazar 11:12

AKP’nin dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan Kızılcahamam kampında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı "yargılanmalı" çıkışı da tartışıldı.

Bahçeli’nin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanmasını talep etmesinin, AKP’nin üst düzey yöneticileri ve milletvekilleri tarafından eleştirildiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, cumhurbaşkanı seçilme oranı olan yüzde 50+1 şartı ile ilgili sunumun da yapıldığı kampta, MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye AKP adına da karar verdiği gerekçesiyle tepki gösterildi.

Kızılcahamam kampında partideki bazı isimlerin, “Bahçeli kendi siyasi yaklaşımlarının Cumhur İttifakı’na hakim olmasını mı istiyor? MHP’nin Meclis’te tek başına Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığını kaldıracak gücü yok. Ancak Bahçeli’nin yaptığı açıklamaya bakarsanız, AK Parti’yi de MHP ile aynı yönde hareket edecekmiş gibi gösteriyor. Bu, AK Parti’nin kurumsal görüntüsüne zarar verir” şeklinde sitemlerde bulunduğu öğrenildi. Öte yandan, AKP Milletvekillerinin ana muhalefet partisi liderinin dokunulmazlığını kaldırma gibi bir görüntü içerisine girilmesinin oy kaybını hızlandıracağı ve iktidarı daha da yıpratacağını belirttiği öne sürüldü.

Yeniçağ


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık