Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6742
  • Euro 10.1822
  • GR ALTIN 491.73
  • ÇEYREK 807.02

Bahçeli'nin ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop da 'İdam geri gelsin' dedi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği ‘idam’ tartışmasıyla ilgili konuştu: “Çok sınırlı olarak, belli suçlara mahsus olmak üzere idam cezasının bulunması gerektiği kanaatindeyim.”

Bahçeli'nin ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop da 'İdam geri gelsin' dedi
  • 06 Eylül 2020, Pazar 15:02

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ ziyareti kapsamında geldiği Marmaraereğlisi ilçesinde Adliye binası açılışına katıldı.

Şentop açılış sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin idam cezasının geri getirilmesi” konusundaki görüşlerini sorması üzerine Şentop, konuyla ilgili görüşlerini farklı zaman ve vesilelerde Anayasa Komisyonu Başkanı olduğu dönemlerde de dile getirdiğini belirterek, “Çok sınırlı olarak belli suçlara mahsus olmak üzere idam cezasının bulunması gerektiği kanaatindeyim. Bunlardan bir tanesi eski tabirle teamülden, tasarlayarak adam öldürme, vahşice insan öldürme suçları bir de küçük çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar çerçevesinde sadece bunlarla sınırlı olmak kaydıyla idam cezasının olması gerektiğini düşünenlerden birisiyim” dedi.

İdam cezasıyla ilgili akademisyen olduğu dönemlerde çalışmalar da yaptığını söyleyen Şentop, “Bu konuda cezanın gelebilmesi için bir Türkiye içerisinde anayasa değişikliğine ihtiyaç var, bir de Türkiye’nin taraf olduğu Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde ek protokoller var. Bunlarla ilgili de değerlendirilme yapılması gerekir. Bu konuda takdir parlamentomuzun, görüşülüp, tartışılması gereken bir konu” diye konuştu.

Şentop, cezaların caydırıcı olması gerektiğini söyledi.

Bahçeli'den idam çıkışı: Bebek katilleri, sapıklar, alçaklar, tecavüzcüler layık oldukları cezalara çarptırılmalıdır! Bahçeli'den idam çıkışı: Bebek katilleri, sapıklar, alçaklar, tecavüzcüler layık oldukları cezalara çarptırılmalıdır!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık