Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7588
  • Euro 16.6406
  • GR ALTIN 925.27
  • ÇEYREK 1523.0

Bahçeli’den yurt eylemlerine tepki: Ajan provokatörler

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yurt protestolarına ilişkin "Türkiye Devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir." açıklamasında bulundu.

Bahçeli’den yurt eylemlerine tepki: Ajan provokatörler
  • 09 Ekim 2021, Cumartesi 13:40

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

* Türkiye ve Türklük ölmeyecektir. Nasıl bir gençlik? Tarihine, kültürüne, öz değerlerine, inançlarına ve ruh yapısında sımsıkı bağlı ve sorumluluk sahibi bir gençlik. Nasıl bir gençlik?

* Peşin hükümlerin tuzağından kurtulmuş bir gençlik. Hüsrana uğramayan, nefsine teslim olmayan, hürriyete sırtını dönmeyen bir gençlik.

“BUNLAR ÖĞRENCİ DEĞİL AJAN PROVOKTÖRLERDİR”

* Atasını, anasını, babasını sayan, sözü bir, özü bir, adam gibi bir adam olan bir gençlik.

* Üniversite kapılarında öğretim üyelerine meydan okuyan, taş atan, hakaret eden bir güruhun Türk gençliğini değil, hain planları temsil ettiği çok açıktır.

* Türkiye Devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir.

* Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. PKK’nın DHKP-C’nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır.

ABD’YE TEPKİ

* ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, ülkü ocaklarına değil yeni dost ve müttefiki yanaşmalarına bakmalıdır. Ülkü ocaklarından terörist değil, terörizmin can düşmanı çıkar.

Bakan açıkladı: Sol gruplarla bağlantılı, büyük çoğunluğu öğrenci değil! Bakan açıkladı: Sol gruplarla bağlantılı, büyük çoğunluğu öğrenci değil!

Kaynak: Sözcü
Etiketler: bahçeli MHP

yukarı çık