Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2463
  • Euro 10.7761
  • GR ALTIN 529.97
  • ÇEYREK 869.68

Bahçeli’den Twitter’a: Boyun eğmeyeceyiz

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, " Twitter geçen hafta bazı paylaşımlarımı kısıtladı. Demek ki doğru yoldayız. İsterse tüm paylaşımlarımı kaldırsınlar. Boyun eğmeyeceğiz. Düşüncem aynıdır, beklentim aynıdır. Teröristlerin başı ezilmelidir" dedi.

Bahçeli’den Twitter’a: Boyun eğmeyeceyiz
  • 09 Şubat 2021, Salı 11:57

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM’de grup toplantısında partililere seslendi. 

Konuşmasına Milliyetçi Hareket Partisi’nin 52’inci kuruluş yıl dönümüne atıfta bulunarak başlayan Bahçeli şunları söyledi:

* Demokrasi dışı arayışlara heves edenler, dış güçlerden medet umanlar, alayınızı uyarıyorum. Girdiğiniz yolun sonu uçurumdur.

* Cumhur İttifakı yıkılmadan, MHP teslim alınmadan bu milleti parçalayamaz, yıkamaz, karanlığa çekemezsiniz. Yaparız diyen varsa hodri meydan. Vallahi buradayız.

* İkaz ile hatırlatıyorum, Türkiye düşmanlarının dolduruşuna gelip maşalık yapanlar mahşeri vicdan karşısında hesap vereceklerini unutmasınlar.

* Cumhur İttifakını iki ana paydaşı olan MHP ve AK Parti dışındaki partiler Türk siyasetindeki içten içe çürünenin yegane failleridir. Ne dedikleri bellidir ne de duruşları berraktır.

“CHP, HDP’YE SİYASİ CORONADAN DOLAYI MESAFE KOYMUŞTUR” 

* Derin çatlaklar, gayri ahlaki irtibatlar demokrasi kültürümüz açısından kaygı vericidir. Malum partilerin telaş içinde birbirlerine gidip gelmeleri oldukça sıklaştı. Merak ediyoruz; bayram değil seyran değil bunların kulağına kim neyi fısıldadı?

* CHP ile HDP arasındaki görüşme trafiği gözümüzden kaçmamıştır. Basın toplantısı CHP kurnazlığı nedeniyle yapılmamıştır. CHP Genel Başkanı, HDP’ye karşı siyasi coronadan dolayı sosyal mesafe koymuştur.

* CHP ile HDP kimi kandıracaklarını zannediyorlar. Madem basının karşısına çıkmaya cesaretiniz yok, o zaman niye görüşüyorsunuz? Haydi korkuyorsunuz diyelim, o zaman neden yürek yemiş gibi konuşuyorsunuz.

* Birbirlerinin yanında dahi duramayanlara Türkiye emanet edilir mi? Arka kapıda buluşmayın, aile fotoğrafına girmekten kaçınmayın, çıkın sahneye de boyunuzu görelim, kaç kilo olduğunuzu öğrenelim.

* İzmir Büyükşehir Belediyesi devlet içinde devlet değildir. Eğer belediye dış finansman kullanacaksa bunun onay makamı Hazine ve Maliye Bakanlığı’dır. İzmir’de özerk bir yönetim kuruldu da haberimiz mi olmadı?

BOĞAZİÇİ OLAYLARI

* Türk gençliğinin heyecanlarını, duygusallıklarını, hayata eleştirel bakışlarını istismar etmek isteyen grup ve örgütler her zaman var olmuştur. Biz yurt odalarında bir simiti bölüşüp yiyen, sıcak bir çay içmek için borç para isteyen geçmişten gelen bir camiayız.

* Analara sesleniyorum, evlatlarınıza sahip çıkın. Ne Kılıçdaroğlu’nun eline ne de onun bunun keyfine bırakmayın. Öğrenci başka, terörist başkadır.

TWİTTER’A BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Geçen hafta Twitter, bazı paylaşımlarıma sansür uyguladı, kısıtlama getirdi. Demek ki çok doğru yoldayız, sözümüz ve tespitimiz çok isabetliymiş.
Varsın kısıtlasınlar, isterse bütün mesajlarımı kaldırsınlar, merhum vatan şairimiz Namık Kemal'in dediği gibi; ‘Felek her türlü esbâb-ı cefasın toplasın gelsin, dönersem kahpeyim millet yolunda bir azimetten.’

Twitter'in beğenmediği şu mesajımı yeri gelmişken tekrarlamakta fayda mülahaza ediyor ve boyun eğmeyeceğimizi haykırıyorum:
“Sırtlarını ajanlara, zalimlere, karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir.”

Görüşüm aynıdır, düşüncem aynıdır, beklentim aynıdır. Nitekim teröristlerin başı ezilmelidir. Biz Türkiye'yiz, Türk milletiyiz, her gün korkakça yaşamaktansa bir gün kahramanca şehadeti dileriz.

Sözcü


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık