Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.7804
  • Euro 7.3851
  • GR ALTIN 359.50
  • ÇEYREK 590.03

Bahçeli'den MHP'li vekillere uyarı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'li vekilleri bilmedikleri konularda yorum yapmamaları ve televizyon programlarına daha az çıkmaları konusunda uyardı.

Bahçeli'den MHP'li vekillere uyarı!
  • 12 Ocak 2020, Pazar 13:39

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 2020 yılı stratejisini belirlemek üzere Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarıyla bir araya geldi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre Ankara Meyra Palace’de kurmaylarını toplayan Bahçeli, “Geçen yıl bu toplantıyı yapacaktık. Elde olmayan sebeplerden dolayı ertelendi. Ama şimdi iyiyiz” dedi. Türkiye’nin Libya’da izlediği stratejiye destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Bahçeli, “Türkiye’nin Libya’da olmasından rahatsızlar. Biz geçmişte de böyle mücadeleler verdik“ değerlendirmesini yaptı. 

‘TROLLERE DİKKAT EDİN’

Bahçeli, toplantıda Cumhur İttifakı ile ilgili de kurmaylarına uyarılarda bulundu. Cumhur İttifakı ilkelerine uyulması gerektiğini belirten Bahçeli şunları kaydetti: “Kimse kafasına göre konuşmasın. Bilmediğiniz konularla ilgili konuşma yapmayın. Konuyu önce araştırın. Provokasyonlardan uzak durun. Televizyon programlarına çıkan bazı katılımcılar fazla provokatif konuşuyor. Ayrıca, sosyal medyada bulunan trollere dikkat edin.”

Bahçeli ayrıca, Doğu Akdeniz ile ilgili Türkiye’nin çıkarlarını savunmaya devam etmesi gerektiğini de ifade ederek, daha sonra sözü toplantıda sunum yapacak isimlere bıraktı. İç ve dış politikadaki gelişmelerin ele alındığı toplantıda, Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya “Türk-ABD ilişkileri ve bölgelere yansımaları”, Prof. Dr. Mehmet Emin Çağıran ‘Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanlarının belirlenmesi’ ve Dr. Cemil Doğaç “İpek Ortadoğu ve Çatışma etkeninde Suriye ile Irak yörüngesindeki gelişmeler” ile ilgili sunumlar yaptı.

Toplantıda ayrıca, Genel Başkan Yardımcıları İsmail Faruk Aksu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Meclis çalışmaları; Emin Haluk Ayhan, ekonomi; Mustafa Kalaycı ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uyum yasalarına ilişkin bilgilendirmede bulundu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise bugün (pazar) teşkilat çalışmaları ile ilgili sunum yapacak. Daha sonra Bahçeli’nin yapacağı basın toplantısının ardından, kamp bitecek.

Etiketler: mhp Bahçeli

ANKET

Koronavirüs dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık