Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9855
  • Euro 18.3695
  • GR ALTIN 1032.6
  • ÇEYREK 1700.2

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır tepkisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır tepkisi!
  • 12 Mart 2022, Cumartesi 13:51

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretinde yaptığı açıklamalara tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Orada çok aşırı vaatlerde bulunulmuştur. Ve o vaatler karşısında CHP Genel Başkanı, 'bana her türlü soruyu sorabilirsiniz, ne biliyorsanız sorun' demiştir. Ben de twitterdan 5 soru sordum. Bunların cevabını önce 6'lı masaya anlatsın, sonra Türk milletine anlatsın" ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

* Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanı imzasız makalelere aldırış etmez, gerçekçidir. İmza attı mı atmadı mı onu 6 ortağına sormak lazım.

*Orada çok aşırı vaatlerde bulunulmuştur. Ve o vaatler karşısında CHP Genel Başkanı, ‘bana her türlü soruyu sorabilirsiniz, ne biliyorsanız sorun’ demiştir.

*Ben de Twitter’dan 5 soru sordum. Bunların cevabını önce 6’lı masaya anlatsın, sonra Türk milletine anlatsın.

ANTALYA DİPLOMASİ FORMU

* Telefon diplomasisi, yakın görüşme çerçevesi içinde faaliyetlerini sürdürmüştür. Antalya’da her sene artık diplomasi forumu yapılmaktadır.

* Böyle bir toplanın 9 Mart’ta yapılacağı bir dönemde Türkiye çok daha başarılı bir adım atmıştır. Bu barış yolunda atılmış bir adımdır.

* Bu adım 2 ülkenin yetkililerini bir araya getirerek barışın başlangıcı sağlayabilecek adımı yapmayı amaçlamışlardır.

* Bu toplantı önemli olmuştu, başarılı olmuştur. 15 günden beri devam eden çatışmanın oradaki bir toplantıda sonuçlanması mümkün değildir ama bir başlangıçtır, hayırlı bir adımdır.


yukarı çık