Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5661
  • Euro 10.1485
  • GR ALTIN 496.27
  • ÇEYREK 814.57

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de MHP Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısı!
  • 13 Nisan 2021, Salı 13:51

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de MHP Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Bahçeli konuşmasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve milliyetçilik konularında yüklendi.

"CESARETİN VARSA ADAY OL"

Grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylık açıklamasını hatırlatan Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu, katıldığı bir toplantıda yoldaşı İP başkanını köşeye yatırıp; "Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum" diyerek niyetini açık etmiştir. Kazanacağından da şüphesinin olmadığını söylemesi üzerinde durulması gereken bir beyandır. Kılıçdaroğlu seçimi kazanacağından bu kadar eminse buyursun aday olsun. Ben de varım desin. MHP'nin ve Cumhur İttifakı'nın adayı çoktan bellidir. Kılıçdaroğlu'nun elinden tutan, önüne geçen, aday olmasına mani bir hal yok. Kararını belirlesin, cesaretle arkasında dursun" ifadelerini kullandı.

"MİLLİYETÇİLİĞİ KÜLAHIMA ANLAT"

Kılıçdaroğlu'nun geçen hafta Milliyetçilik çıkışına ise Bahçeli, "Kılıçdaroğlu, geçen haftaki toplantısında Milliyetçilik ile ilgili kurusıkı atmıştır. Bilmiyor ki loş lakırdı karın doyurmaz.Diliyle omzunu kaşıyan CHP Genel Başkanı, Yayladağı'ndaki yoğurda mantı kesiyor, sudaki balığa soğan doğruyor. Yani hayal peşinde koşuyor. Kılıçdaroğlu bana da dünyaya da gösterecekmiş. Milliyetçilik senin neyine? Milletçiliği sen gel onu külahıma anlat." diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU'NUN TALAT AYDEMİR'DEN HABERİ YOK"

104 emekli amiralin bildirisine ilişkin Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına değinen Bahçeli, "104 emekli amirale önce "zevzek" diyen Kılıçdaroğlu, sonra durumu kurtarmaya çalışmıştır. CHP lideri, "Emekli olmuş amiraller dünyanın neresinde darbe yapabilmiştir" sorusunu pişkinlikle sorabilmiştir. Kılıçdaroğlu, cehaletinin kurbanı olmuştur. Talat Aydemir'in 20 Mayıs 1963 tarihindeki ikinci darbe teşebbüsü esnasında sadece emekli bir albay olduğunu Kılıçdaroğlu dışında bilmeyen var mıdır?
Bu kalkışmadan haberi olmayan CHP Genel Başkanına milletimiz nasıl güvenecek, itibar edecektir." dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık