Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.622
  • Euro 10.1243
  • GR ALTIN 492.80
  • ÇEYREK 808.6

Bahçeli'den Erdoğan'a flaş talep!

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Erdoğan'dan bazı bakanları görevden almasını istediğini iddia etti.

Bahçeli'den Erdoğan'a flaş talep!
  • 09 Mart 2021, Salı 13:18

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan görüşmeyi ele aldı.

BAHÇELİ, ERDOĞAN'A ISRAR EDİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, evini ziyaret eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'dan bazı bakanları görevden almasını istediğini iddia eden Ahmet Takan, "Devlet Bahçeli’nin görevden alınmamasında ısrarcı olduğu bazı bakanlar hakkında Erdoğan’ın ikna çabaları…" değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Takan'ın dikkat çeken yazısı şu şekilde;

"AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yaptığı ev ziyaretinde, HDP’nin kapatılması ve erken seçim konuşulduğu iddia ediliyor. Hatta, bu erken seçimin Mart ayı içinde ilan edilebileceğini kuvvetle iddia edenler bile var. Masaya, HDP’nin kapatılması halinde, seçime girecek bağımsız adayların ne kadar oy alabileceği, kaçının seçilebileceğine kadar hesapların yatırıldığı söyleniyor. Bir de; Devlet Bahçeli’nin görevden alınmamasında ısrarcı olduğu bazı bakanlar hakkında Erdoğan’ın ikna çabaları…

Deneyimli siyasetçi, AKP eski İstanbul Milletvekili Emin Şirin’e, “Erdoğan kabine ve parti vitrinin de ne yapar” sorusunu yönelttim, Şirin, bir nefeste cevap verdi;

“Falcılık yapmanın manası yok. Tayyip Erdoğan keyfi ne isterse onu yapar. Zaten tek adam rejiminin icabı budur. Dışarıdan gördüğüm kadarıyla, Erdoğan’ın birinci önceliği Bakanlar Kurulu değil, parti kongresi ve parti teşkilatı. Zira iktidarın temelini AK Parti temin ediyor. Kimin bakan olacağının büyük bir ehemmiyeti yok. Erdoğan, görüşlerini temsil edecek kişilerle devam edecektir.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık