Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Bahçeli'den dikkat çeken hamle!

MHP'de yaklaşan büyük kongre öncesi Devlet Bahçeli'nin, Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'e yeni MYK'da yer vermeyeceği iddia edildi.

Bahçeli'den dikkat çeken hamle!
  • 09 Mart 2021, Salı 15:28

MHP'de 18 Mart'ta gerçekleşecek kongre öncesi kulisler hareketlendi.

13. Olağan Büyük Kurultay'ını gerçekleştirecek olan MHP'de Devlet Bahçeli'nin, parti içerisinde büyük değişikliklere gideceği iddia edildi.

"İstiklal için birlik, istikbal için dirlik" ve "Kazanan Türkiye olacak" sloganlarının kullanılacağı kurultayda, partinin en üst yönetim organları olan MYK ve MDK'da dikkat çeken değişiklikler yaşanacak.

VELİAHTI OLARAK GÖSTERİLEN İSME MHK'DA GÖREV YOK

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlık divanında bazı isimlerle yollarını ayıracak. Bahçeli, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter'i kurultayda MYK dışında bırakacağı iddia edildi. MHP'de, genel başkanın veliahtı olarak gösterilen Yönter'in parti yönetiminin dışında kalacak olması Ankara kulislerinde sürpriz olarak yorumlandı.

ATİLA KAYA'YA GERİ DÖN ÇAĞRISI

Öte yandan Bahçeli'nin eski genel başkan yardımcısı Atila Kaya'dan ise geri dönmesini istediği ifade edildi. Bahçeli'nin, 16 Nisan 2017'de gerçekleşen ve Türkiye'yi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiren referandumda MHP'nin "evet" demesine tepki göstererek görevinden istifa eden Kaya ile bir görüşme gerçekleştireceği ve son kararın bu görüşmenin ardından verileceği belirtildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık