Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.155
  • Euro 9.7089
  • GR ALTIN 457.33
  • ÇEYREK 750.3

Bahçeli Mümtazer Türköne çıkışına açıklık getirdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleriyle yaptığı toplantıda FETÖ/PDY davasından ceza alan ve dosyası halen Yargıtay’da bekleyen Mümtaz’er Türköne’nin yeniden yargılanmasını neden istediğine açıklık getirdi.

Bahçeli Mümtazer Türköne çıkışına açıklık getirdi!
  • 28 Haziran 2020, Pazar 14:17

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yassıada Demokrasi Adası’nın açılışı ve yassıada teklifinin yasalaşmasıyla MHP’nin üzerinden büyük bir yük kalktığını belirterek, bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a özellikle teşekkür ettiğini kaydetti.

NEDEN ANMIYORLAR?

Bahçeli, milletvekilleriyle önceki gün basına kapalı olarak gerçekleştirdiği toplantıda gündeme ilişkin kritik değerlendirmelerde bulundu. 

Milliyetten Önder Yılmaz’ın haberine göre, Bahçeli, Türköne çıkışının ardından bazı kesimlerden yükselen tepkilere yanıt vererek, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu Adana’da meydanda Altan kardeşler, Ilıcak ve diğer isimleri tek tek söyleyerek ‘burada’ dedirtirken, Türköne’nin ismi bile anılmıyor. Neden anmıyorlar, sahip çıkanı yok ama Demirtaş’ın ismi dillerden düşmüyor. Türköne ile bizim yollarımız ayrılmış, bize yönelik ağır eleştirilerde bulunmuştur. Abant toplantılarına katılan bir isimdir. Ancak bizim şehidimizin kardeşidir. Biz, ‘suçsuzdur, FETÖ ile teması olmamıştır’ demedik, beraatini istemedik ki. Suçu neyse bir an önce adilane şekilde yargılanıp dosyası dikkatlice karara bağlansın istiyoruz.”

"YEDİVEREN GÜLÜ GİBİ"

Bahçeli, ülkücü hareketin içinden önemli isimlerin çıkıp başka fikir oluşumlarının içinde yer aldığını belirtirken, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, eski AKP Milletvekili Vedat Bilgin gibi birçok ismi sıraladı. MHP’deki yetişmiş insan kaynağına dikkati çeken Bahçeli, “MHP yediveren gülü gibidir” değerlendirmesinde bulundu.

 

Mümtazer Türköne'yi Tartışmak Mümtazer Türköne'yi Tartışmak

Mümtazer Türköne'nin meğer ne çok seveni varmış! Mümtazer Türköne'nin meğer ne çok seveni varmış!

Mümtazer Türköne Başbuğ Alparslan Türkeş ve MHP hakkında neler demişti? Mümtazer Türköne Başbuğ Alparslan Türkeş ve MHP hakkında neler demişti?

Bahçeli: Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir Bahçeli: Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık