Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Bahçeli: Doğu Türkistan'daki soydaşlarımız ne ise Afganistan'daki kardeşlerimiz de aynısıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anadolu’nun savunmasının Anadolu’da yapılamayacağını belirterek, “Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz“ dedi.

Bahçeli: Doğu Türkistan'daki soydaşlarımız ne ise Afganistan'daki kardeşlerimiz de aynısıdır
  • 29 Ağustos 2021, Pazar 21:34

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yapımı tamamlanan “Türk Tarih Müzesi ve Parkı Açılışı” törenine katıldı.

Bilge Hatun'dan Atatürk'e kadar kronolojik şekilde Türk tarihinde etkin rol oynamış komutanların ve Türk tarihine yön vermiş önemli savaşların heykelleri bulunan parkta Aşık Veysel ve Barış Manço gibi sanatçıların heykellerine de yer verildi.

200'e yakın heykelin bulunduğu müzenin konferans salonunda konuşan Bahçeli, “Bizim Afganistan ile ilgili düşüncelerimizi eleştirenlerin duydukları, başka sestir. Üzerine basa basa diyorum ki, Anadolu'nun savunması Anadolu'da yapılmaz. Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz. Hızla değişen ve tehdit saçan şartlar karşısında askerlerimizin tahliyesi askerlerimizin tahliyesi doğru bir tercih, yerinde bir karardır. Ancak ihtiyaç hasıl olursa emperyalizmin, terörist taşeronlar eliyle önce bomba patlatıp sonra intikam sözüyle yeni bir bahane bulma çabasının sis bulutu dağılırsa Türkiye'nin karşılıklı mutabakat çerçevesinde Afganistan'da bulunması tarihin, kültürün ve inancımızın gereğidir” dedi.

“DÜZENSİZ GÖÇÜ KÖKLÜ ÇÖZÜMLERLE ENGELLEMEK ASIL ÖNCELİK OLMALIDIR”

Dünyada paylaşım ve dönüşüm mücadelelerinin şiddetlenmesine karşın Türkiye'yi vicdanın sesi, haysiyet ve hakkaniyetin ise nefesi olarak niteleyen Bahçeli, “Hiçbir devletin ne yer üstündeki ne de yer altındaki bir zenginliği meselemiz değildir. Afganistan kaynaklı düzensiz göçü Kabil'de muhatapları ile konuşa konuşa tam bir uzlaşma içinde köklü çözümlerle engellemek asıl öncelik olmalıdır. Kaldı ki bizim orada din kardeşlerimiz ve soydaşlarımız vardır. Doğu Türkistan'daki soydaşlarımız ne ise Afganistan'daki kardeşlerimiz de aynısıdır. Bu milli ve fahri bir şuurun konusudur” diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık