Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

Bahçeli dillendirdi Mümtazer Türköne için tahliye formülü üretildi!

Abdulkadir Selvi, Devlet Bahçeli'nin "Yeniden yargılansın" talebinde bulunduğu ve MHP'ye hakaretleri ve katil Öcalan'a övgüleri ortaya çıkan FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne'yi kurtarma formülünü anlattı.

Bahçeli dillendirdi Mümtazer Türköne için tahliye formülü üretildi!
  • 30 Haziran 2020, Salı 10:57

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ tutuklusu Mümtazer Türköne'nin tekrar yargılanmasını istemiş ve bu talep büyük tepki toplamıştı.

Bahçeli'nin sözlerinin ardından Türköne'nin MHP'ye ve partinin kurucu lideri Alparslan Türkeş'e hakaretleri, bebek katili Abdullah Öcalan'a ise "Paşalık verilsin" sözleri tekrar gündeme gelmişti.

SELVİ, TAHLİYE FORMÜLÜNÜ YAZDI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “davasının yeniden incelenmesini” istediği eski Zaman yazarı Mümtaz’er Türköne’nin tahliyesi için bir formülden söz edildiğini söyledi.

Selvi, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Zaman gazetesi yazarlarına açılan davada 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Mümtaz'er Türköne'nin tahliyesi için konuşulan formülü bugünkü köşe yazısında şöyle anlattı:

"10 YIL 6 AY CEZA ALDI"

"Mümtaz’er Türköne’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten aldığı hapis cezası da var. Ama asıl büyüklük izzetinefsine zor gelen birisinin adalet hakkını savunabilmektir.

Mümtaz’er Türköne için bir formülden söz ediliyor. Türköne, FETÖ üyeliğinden 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Zaman gazetesindeki bazı yazıları delil olarak görülen Türköne, yaklaşık 4.5 yıldır hapiste. Dosyası temyiz aşamasında olan Türköne için şöyle bir formül konuşuluyor." 

"ÖRGÜT ÜYELİĞİNDEN DEĞİL, ÜYE OLMADIĞI HALDE PROPAGANDASINI YAPMAKTAN YARGILANACAK"

"Türköne’nin terör örgütü üyeliğinden değil, terör örgütü üyesi olmadığı halde onu meşru göstermek, teşvik etmek ve propagandasını yapmak suçundan dolayı cezalandırılması gerektiği savunuluyor. Mümtaz’er Türköne dosyasını inceleyen savcı da yerel mahkemede o yönde değerlendirme yapmış." 

"CEZASI DEĞİŞİRSE TAHLİYE OLACAK"

"Mümtaz’er Türköne, Terörle Mücadele Yasası’nın 7. maddesinin birinci fıkrasına ve TCK’nın 314. maddesine göre 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. O nedenle bir süre daha hapis yatması gerekiyor.

Ancak temyizde bozulur da 7. maddenin ikinci fıkrasındaki terör propagandası yapmaktan ceza alırsa, yattığı hapis cezaları dikkate alınarak cezaevinden çıkma imkânı doğacak. İki ceza arasında bir fıkra var ama biri hapiste tutuyor, diğeri tahliye ediyor. Dileğim, Mümtaz’er Türköne’nin bir önce özgürlüğüne kavuşması..."

 

Bahçeli Mümtazer Türköne çıkışına açıklık getirdi! Bahçeli Mümtazer Türköne çıkışına açıklık getirdi!

Mümtazer Türköne Başbuğ Alparslan Türkeş ve MHP hakkında neler demişti? Mümtazer Türköne Başbuğ Alparslan Türkeş ve MHP hakkında neler demişti?


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık