Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9638
  • Euro 18.3805
  • GR ALTIN 1033.3
  • ÇEYREK 1700.3

Bahçeli: 105 yıl önce düşmanı def ettik, bugün de virüsü inşallah bertaraf edeceğiz

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada "105 yıl önce düşmanı def ettik, bugün de virüsü inşallah bertaraf edeceğiz" dedi.

Bahçeli: 105 yıl önce düşmanı def ettik, bugün de virüsü inşallah bertaraf edeceğiz
  • 17 Mart 2020, Salı 15:30

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci Yıl dönümü dolayısıyla yazılı açıklamada bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye ve tembihlerine uyma çağrısında bulundu. 

Bahçeli, "105 yıl önce düşmanı def ettik, bugün de virüsü inşallah bertaraf edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

"Hükümet görevinin başındadır, gerekli bütün önlemleri sırasıyla almaktadır. 105 yıl önce düşmanı def ettik, bugün de virüsü inşallah bertaraf edeceğiz.

Korona musibetini aklın, bilimin ve duanın gücüyle yeneceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Geçmişte daha müşkül anlarda bile yeise ve yılgınlığa kapılmayan Türk milletinin bu virüs kuşatmasını da yaracağına inanıyorum.

Bu süreçte karamsarlık aşılayanlara, kötümserlik yayanlara, provokasyonlara yeltenenlere, fırsatçılık, stokçuluk ve karaborsacılık yapanlara azami derecede dikkat ve uyanıklık mühim bir sorumluluktur.

Mikrobun kırılması için Sağlık Bakanlığı'nın tavsiye ve tembihlerine aynen riayet etmek insan ve toplum sağlığı açısından mecburiyettir."


yukarı çık