Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5064
  • Euro 10.3149
  • GR ALTIN 508.36
  • ÇEYREK 834.32

Azerbaycan'da gazi oğlunu karşılayan baba, şükür secdesine kapandı

Azerbaycan ve Ermenistan arasında süren 44 günlük savaşın bitmesinin ardından Azerbaycanlı askerler evlerine dönüyor. Karabağ'ı işgalden kurtaran askerlerin dönüşünde duygu dolu anlar yaşanıyor.

Azerbaycan'da gazi oğlunu karşılayan baba, şükür secdesine kapandı
  • 02 Ocak 2021, Cumartesi 22:56

27 Eylül 2020 tarihinde Ermenistan ordusu bir kez daha Azerbaycan topraklarına saldırdı. Ermenistan'ın saldırısını püskürten Azerbaycan ordusu arkasından Dağlık Karabağ'dakı işgale son vermek için taaruz başlattı.

KARABAĞ'DA İŞGALE SON VEREN SAVAŞ

27 Eylül günü Azerbaycan ordusunun 4 istikametten başlattığı taaruz 44 gün içerisinde büyük bir zaferler kurtardı. Azerbaycan ordusu Karabağ'ı ve onun etrafındakı 7 ili işgalden kurtardı. 10 Kasım günü yapılan anlaşma ile savaş sona erdi. Ermenistan işgal altında tuttuğu diğer toprakları da geri verdi.


GAZİLER GERİ DÖNÜYOR

Karabağ'da savaşın bitmesinin ardından muzaffer Azerbaycan ordusunun askerleri evlerine dönmeye başladı. Karabağ savaşında görev alan askerlerden bir tanesi Ömer Mustafatev'in geri dönerken babası tarafından karşılanması ise tam bir duygu seline neden oldu.

Cepheden dönen oğlunu karşılayan Seymur Mustafayev, oğluna saralıp ağladıktan sonra, oğlu sağ salim döndüğü için Cenab-ı Hakk'a şükür secdesi etti. Sevinçli babanın şükür secdesi ettiği o anlar sosyal medyada gündem oldu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık