Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.638
  • Euro 10.3372
  • GR ALTIN 501.33
  • ÇEYREK 822.49

Azerbaycan ordusu duyurdu: 550 Ermeni Askeri öldürüldü!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan savaşta Azerbaycan Ordusu 550 Ermeni askerinin öldürüldüğünü açıkladı. Ermenistan 550'den fazla askeri kaybın şokunu yaşıyor.

Azerbaycan ordusu duyurdu: 550 Ermeni Askeri öldürüldü!
  • 28 Eylül 2020, Pazartesi 15:25

Azerbaycan Savunma Bakanlığı duyurdu: Azerbaycan- Ermenistan hattında sıcak çatışma devam ediyor.

550 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Ermeni birliklere ait 22 tank, 15 OSA uçaksavar, 18 İHA,  imha edilirken, Ermeni ordusunda görevli 550'den fazla askerin öldürüldüğünü duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

ERMENİ ORDUSUNUN HAVA TABUR KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

"Ermeni ordusu ağır kayıplar verdi. Böylece 22 düşman tankı ve diğer zırhlı araçlar, 15 OSA uçaksavar füze sistemi, 18 insansız hava aracı (İHA), 8 topçu parçası imha edildi, 550'den fazla kişi öldü. Çok sayıda yaralandı. Düşman ordusuna ait 3 mühimmat deposu farklı yönlerde imha edildi. Talış köyü yönündeki çatışmalarda düşman hava taburunun komutanı Yarbay Lernik Babayan öldürüldü ve komutasındaki askeri birlik personeli ağır kayıplar verdi. Düşman ordusunda çok sayıda yaralı olması nedeniyle askeri hastanelerde ve sivil hastanelerde yer sıkıntısı yaşanmakta, kan bankasında yedek kan sıkıntısı bulunmaktadır. Her zaman olduğu gibi Ermeni tarafı, ordusundaki kayıpların gerçek sayısını halktan gizliyor"


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık