Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5286
  • Euro 15.3088
  • GR ALTIN 797.73
  • ÇEYREK 1308.7

Azerbaycan ordusu 15 bin askerle tatbikata başladı

Azerbaycan'ın tatbikatında yaklaşık 300 tank ile zırhlı araç, yaklaşık 400 farklı füze ile top sistemi, 50 uçak ve helikopter ile insansız hava araçları yer alıyor.

Azerbaycan ordusu 15 bin askerle tatbikata başladı
  • 17 Mayıs 2021, Pazartesi 17:59

Azerbaycan ordusu, 15 bin askerin katılımıyla tatbikat düzenliyor.

15 bin askerin görev yaptığı tatbikatta ayrıca yaklaşık 300 tank ile zırhlı araç, yaklaşık 400 farklı füze ile top sistemi, 50 uçak ve helikopter ile insansız hava araçları yer alıyor.

Tatbikatta, birliklerin savaşa hazır duruma getirilmesine, muharebe koordinasyonu ve etkileşiminin iyileştirilmesine odaklanılacak.

Terörist gruplar ve yasa dışı silahlı çetelerle mücadele eğitimlerinin de verileceği tatbikat, 20 Mayıs'a kadar devam edecek.
Azerbaycan: Sınırdaki durumun normalleşmesi için gerekli adımları atıyoruz

Öte yandan Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Azerbaycan’ın Ermenistan sınırındaki durumun normalleşmesi için gerekli adımları attığını söyledi.

Sputnik’e konuşan Abdullayeva, “Sınırda gerginlik meydana gelir gelmez Azerbaycan Sınır Güvenlik Hizmetleri yönetimi hemen bölgeyi ziyaret etti ve karşı taraftan sınır güçleri ile görüşmelere başladı. Durumun normalleşmesi için gerekli adımlar atılıyor” dedi.

Bakü; Ermeni askeri ve siyasi çevrelerine bölgedeki durumun bir dayanak olmaksızın gerginleşmesine izin vermemeleri ve sınırla ilgili meseleleri Azerbaycan ile ikili kanallar üzerinden yapıcı bir şekilde çözmeleri çağrısı yaptı.


yukarı çık