Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Azerbaycan: Karabağ’da bir askerimiz Ermeni keskin nişancının açtığı ateşle hayatını kaybetti

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ’da Rus barış gücünün sorumluluğundaki bölgedeki yasadışı silahlı oluşumların yeni bir terör eylemine imza attığını belirtti.

Azerbaycan: Karabağ’da bir askerimiz Ermeni keskin nişancının açtığı ateşle hayatını kaybetti
  • 14 Ekim 2021, Perşembe 23:51

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında, “14 Ekim saat 18.15 sularında, keskin nişancının açtığı ateş sonucu Azerbaycan ordusunun askeri Asker Afgan oğlu Hamzayev şehit oldu” ifadesine yer verildi.

Saldırıyla ilgili soruşturma başlatılması amacıyla Ağdam’da yerleşen Rusya-Türkiye Ortak Gözlem Merkezi’ne başvuru yapıldığı ifade edildi.

Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarının Belarus’un başkenti Minsk’te Rusya arabuluculuğunda toplandığı bir günde Ermeni yasadışı silahlı oluşumların bu terör eylemini gerçekleştirmesinin, kasıtlı bir provokasyon olduğu belirtilen açıklamada, “Bu eylem aynı zamanda Ermenistan’ın bölgedeki durumu kasıtlı olarak kötüleştirme, 10 Kasım 2020’de imzalanan üçlü bildirinin hükümlerinin uygulanmasına engel oluşturma ve Rus barış güçlerinin faaliyetlerini baltalama politikasının yeni bir delili” dendi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık