Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6803
  • Euro 10.1843
  • GR ALTIN 491.84
  • ÇEYREK 807.25

Azerbaycan: Ermenistan ile sınır sorununu çözmeye hazırız

Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov, Bakü’nün Moskova’nın Azerbaycan-Ermenistan sınır çizgilerinin belirlenmesi ve düzenlenmesi konusunda üçlü komisyon kurma önerisini desteklediğini, Azerbaycan’ın Ermenistan ile yapıcı çalışmalara hazır olduğunu belirtti.

Azerbaycan: Ermenistan ile sınır sorununu çözmeye hazırız
  • 29 Mayıs 2021, Cumartesi 23:06

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) başbakanlarının Minsk’te düzenlenen toplantısında konuşan Asadov, Bakü’nün Moskova’nın Azerbaycan-Ermenistan sınır çizgilerinin belirlenmesi ve düzenlenmesi konusunda üçlü komisyon kurma önerisini desteklediğini, Azerbaycan’ın Ermenistan ile yapıcı çalışmalara hazır olduğunu ifade etti.

Sputnik'te yer alan habere göre; Asadov, “Azerbaycan sınır altyapısını belirleme sürecine başladı ve Ermenistan ile sınır çizgileri sorununu yapıcı bir şekilde çözmeye hazır. Azerbaycan bu bağlamda Rusya tarafının Azerbaycan-Ermenistan sınır çizgilerinin belirlenmesi ve düzenlenmesi konusunda üçlü komisyon kurma önerisini destekledi. Sınır çizgilerinin belirlenmesi teknik bir süreçtir ve bu süreç, sağlam uluslararası yasal temele dayanmalı” diye konuştu.

Daha önce Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sınırı geçmeye çalışan altı Ermeni askerinin gözaltına alındığını duyurmuştu. Bakanlığın açıklamasında, altı askerin ‘sınırdaki Geğarkunik bölgesinde mühendislik çalışmaları yürütürken esir alındığı’ belirtilmişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık