Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6381
  • Euro 10.1451
  • GR ALTIN 493.80
  • ÇEYREK 810.5

Azerbaycan: Ermenistan bildiriyi ihlal ediyor

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, son günlerde Ermenistan askerlerinin Rus barış güçlerinin geçici olarak konuşlandığı Azerbaycan topraklarına taşındığını belirterek, yeni Ermeni karakollarının kurulmasının 10 Kasım 2020'de imzalanan üçlü bildirinin açık bir şekilde ihlali olduğunu vurguladı.

Azerbaycan: Ermenistan bildiriyi ihlal ediyor
  • 11 Ağustos 2021, Çarşamba 17:54

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan tarafından 10 Kasım 2020 tarihinde imzalanan üçlü bildiriye rağmen Ermeni Silahlı Kuvvetleri’nin Azerbaycan topraklarından tamamen çıkarılmadığı ifade edildi.

AZERBAYCAN ORDUSU GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIYOR

Sözcü'de yer alan habere göre; Son günlerde Ermenistan askerlerinin Rus barış güçlerinin geçici olarak konuşlandığı Azerbaycan topraklarına taşındığı belirtilen açıklamada, Muhtarkent ve Şuşakent yakınlarında ve ayrıca Kelbecer ve Laçın illerinin doğu kesiminde yeni Ermeni karakollarının kurulmasının üçlü bildirinin açık bir şekilde ihlali olduğu vurgulandı.

Azerbaycan ordusu tarafından gerekli önlemlerin alındığı, bu gibi durumlara izin verilmediği ve bundan sonra da izin verilmeyeceği aktarıldı.

Ermeni tarafının durumu daha da kötüleştirmek için kasıtlı olarak bu tür provokasyonlara başvurduğunun altı çizildi. Ayrıca üçlü bildirinin hükümlerine göre Rus barış güçlerinin, Ermenistan askerlerinin geçici olarak bulundukları Azerbaycan topraklarında konuşlanmasına izin vermemesi gerektiği belirtildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık