Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6604
  • Euro 8.9115
  • GR ALTIN 458.62
  • ÇEYREK 752.42

Aytaç Yalman'ın koronavirüsten öldüğü doğrulandı!

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın koronavirüsten öldüğü iddiasına ilişkin bir haber yapan euronews, “iddiayı kendi kaynaklarımızdan doğrulattık” dedi.

Aytaç Yalman'ın koronavirüsten öldüğü doğrulandı!
  • 19 Mart 2020, Perşembe 15:13

İlk olarak Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün gündeme getirdiği Aytaç Yalman’ın koronavirüsten öldüğüne ilişkin iddiayı euronews Türkçe de “kendi kaynaklarından doğrulattı.”

Euronews Türkçe’de yer alan haberde, Aytaç Yalman’ın ölümü ile ilgili, “euronews Türkçe'nin edindiği bilgilere göre, Yalman'ın ölüm gerekçesi Covid-19” ifadeleri kullanıldı.

Ancak haberde, Yalman’ın ailesinin iddiayı reddettiği de aktarılıyor. Aile, Yalman’a koronavirüs testi yapıldığını ve negatif sonuç çıktığını söylüyor.

Öte yandan haberde, Yalman’ın eşi ve kızının hali hazırda karantina altına olduğu da aktarılıyor.

İddia ilk kez, Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk tarafından gündeme getirilmişti.

Öztürk, yaptığı açıklamada "GATA'ya sevk ediliyor. Orada malum virüs tanısı konuluyor. Evine gitmek istiyor ve bir kaç gün sonra hayatını kaybediyor. Hiçbir tören yapılmadan defnedililyor. Eşi ve kız kardeşi de karantinada tutuluyor" ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Sağlık Bakanlığı'nın şu ana dek Yalman hakkında herhangi bir açıklaması bulunmuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamalara göre Türkiye'de şimdiye dek iki hasta yaşamını yitirdi. İlk hasta 89, ikinci hasta ise 61 yaşında. Her iki hasta da erkek. Buna karşın Yalman'ın yaşı ise 80.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık