Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0845
  • Euro 9.6931
  • GR ALTIN 451.46
  • ÇEYREK 740.67

AYM üyesi paylaşımını silip özür diledi!

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım, darbe iması yaptığı nedeniyle eleştirilen 'Işıklar yanıyor' paylaşımını silerek özür diledi.

AYM üyesi paylaşımını silip özür diledi!
  • 14 Ekim 2020, Çarşamba 11:53

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı 'Işıklar yanıyor' paylaşımı gündemin ilk sırasına yerleşti. AKP tarafından darbe iması olarak yorumlanan paylaşım iktidar cephesinden büyük tepki çekti.

Tepkiler üzerine AYM üyesi Yıldırım daha sonra paylaşımını silerek özür mesajı yayınladı. Yıldırım, "Şahsi twitter hesabımda yaptığım paylaşımda kullandığım ibare maksadı aşan bir şekilde yorumlandı ve bundan büyük bir üzüntü duymaktayım. Gayem, AYM'nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı. Demokrasi dışı tüm oluşum, araç ve teşebbüsleri ima etmem asla söz konusu değildir," ifadelerini kullandı.

Yıldırım'a İçişleri Bakanlığı ”Işıklarımız hiç sönmüyor” paylaşımıyla yanıt vermişti.

NE OLMUŞTU?

Anayasa Mahkemesi'nin CHP milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili verdiği hak mahkumiyeti kararı dün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yok hükmünde sayılmıştı. Mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yargılama talebini geri çevirmişti.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık