Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.6388
  • Euro 7.2155
  • GR ALTIN 343.54
  • ÇEYREK 564.04

Aydınlık ve Star gazetesi birbirine girdi!

Star Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Pekin Uluslararası Medya Buluşması’na katılan Aydınlık Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Akkoç’a tepki gösterdi. Aydınlık Gazetesi için “ne Türkiye’yi ne de Türk medyasını asla temsil edemez” diyen Albayrak’a Akkoç’un yanıtı sert oldu.

Aydınlık ve Star gazetesi birbirine girdi!
  • 20 Aralık 2019, Cuma 15:47

Son dönemde iktidara verdiği destekle dikkat çeken Aydınlık Gazetesi ile iktidara yakın Star Gazetesi’ni “Çin” karşı karşıya getirdi.

Albayrak, Çin’de düzenlenen Uluslararası Medya Buluşması’na katılarak, Türkiye’yi temsil ettiğini iddia eden Aydınlık Gazetesi’ne sert çıktı.

“Aydınlık, Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü ve zalimleri aklama buluşmasında ne Türkiye’yi ne de Türk medyasını asla temsil edemez” diyen Albayrak, “Biz kimseye böyle bir vekalet vermedik” ifadelerini kullandı.

AKKOÇ: "EMRE USLULARLA AYNI CEPHEDESİNİZ”

Aydınlık Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Akkoç, Albayrak’a Twitter hesabından yanıt verdi. “Sizden vekalet alacak değiliz, hele gazetecilik konusunda hiç!” diyen Akkoç, sözlerine şöyle devam etti: “Biz 20 yıldır Avrasya Cephesini inşa ediyoruz, Türkiye de orada yerini alıyor, tüm dünya görüyor. Tabi ki bu coğrafyada Medya Ağını da örgütleyeceğiz. Sizin gibi Batının medya hegemonyasına teslim olacak değiliz. Türkiye olarak, yükselen Çin’le, komşumuz Rusya’yla, İran’la, gelişen Hindistan’la aynı cephedeyiz. Sizin de NATO kafasından çıkmanızı sabırla bekliyoruz. New York Times’ın işaret fişeğiyle, Batı’da imal edilen, servis edilen Doğu Türkistan yalanlarını tekrarlamaya başladınız. Bu tavrınızla Rus uçağını düşürenlerle, Emre Uslularla aynı cepheye düşüyorsunuz. Bu uyarılar da sizi sarsmıyorsa, görüşelim, Sinciang'a dair tüm gerçekleri belgeleriyle size anlatayım. Gittim, gezdim, her şeyi gördüm. Bu da yetmiyorsa beraber Sinciang'a gidelim, ne dersiniz?”

Etiketler: Nuh Albayrak

ANKET

Koronavirüs dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık