Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6668
  • Euro 10.1812
  • GR ALTIN 491.92
  • ÇEYREK 807.04

Ayasofya kararı Yunan'ın gözünü döndürdü!

Ayasofya’nın ibadete açılması üzerine, Yunan Parlamento Üyesi ve Yunan Çözümü (Elliniki Lisi) partisi lideri Kyriakos Velopoulos’tan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ev hakkında alçak bir teklif geldi. Velopoulos, Atatürk Evi Müzesi'nin sözde "Rum Kırımı'na adanmış bir müze" olmasını teklif etti.

Ayasofya kararı Yunan'ın gözünü döndürdü!
  • 12 Temmuz 2020, Pazar 14:54

Danıştay’ın 1934 Bakanlar Kurulu tarafından alınan, ‘Ayasofya’nın müze şeklinde hizmet vermesine’ ilişkin kararı iptal etmesinin ardından, Ayasofya’nın cami olarak hizmet vermesinin önü açılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Danıştay’ın kararından kısa bir süre sonra gerekli işlemleri imzalayarak, Ayasofya’nın Diyanet’e devrini gerçekleştirdi.

“TÜRK MALLARINA AMBARGO UYGULANMALI”

Elliniki Lisi partisinin lideri Kyriakos Velopoulos, İstanbul'daki Ayasofya'nın yeniden camiye dönüştürme kararına misilleme olarak, Türk sınırlarının kapatılması ve malların geçişi için genel bir ambargo uygulanmasını önerdi. Velopoulos, "Hükümet, siyasi partiler ve her Yunan, partimizin parlamentoda uzun zamandır önerdiği somut eylemlere destek vermelidir. Tüm Türk malları ve bunların geçişi için sınırların derhal kapatılması, Türk mal ve hizmetleri genel ambargosu yürürlüğe girmelidir" dedi.

“YUNANLILAR İÇİN DARBEDİR”

Değişim Hareketi partisinin lideri Fofi Gennimata da Cumhurbaşkanlığı kararnamesini hedef aldı. Gennimata, "Ayasofya'nın cami olması tüm Hıristiyanlığa hakarettir. Bu bizim, yani Yunanlılar için bir darbedir. Artık sözle değil yaptırımlarla cevap verilmeli" dedi.

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık