Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

Avustralya'da isyan: Sokaklara döküldüler...

Avustralya'nın en büyük üç şehri olan Sydney, Melbourne ve Brisbane'de binlerce kişi yeniden uygulanmaya başlayan karantinaya karşı sokaklara döküldü. Göstericilerden bazıları aşı karşıtı mesajlar içeren pankartlar da taşırken, polis çok sayıda protestocuyu gözaltına aldı.

Avustralya'da isyan: Sokaklara döküldüler...
  • 24 Temmuz 2021, Cumartesi 15:26

Korona virüsü salgını ile mücadelede alınan tedbirlerin artırıldığı Avustralya, kalabalık protestolara sahne oldu.

SOKAKLARA DÖKÜLDÜLER

Sözcü'de yer alan habere göre; Aşı ve karantina karşıtı on binlerce protestocu, Sydney, Melbourne ve Brisbane şehirlerinde sokaklara döküldü. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmayan gösterilerde polis, çok sayıda protestocuyu gözaltına aldı.

ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINA ALDINDI

Ulusal acil durum ilan edilen Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinin başkenti Sydney’deki göstericiler, aşı ve karantina karşıtı pankartlar taşıyıp sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Ara sokaklardan geçerek şehir merkezine ulaşan protestocular, polis kontrolü ile karşılaştı. İki taraf arasında tansiyon yükselirken, çıkan arbedenin ardından çok sayıda kişi gözaltına alındı.

SAĞLIK BAKANI: PROTESTOLAR APTALCA

NSW Sağlık Bakanı Brad Hazzard, eyalette artan Covid-19 vakalarını işaret ederek protestoları “aptalca” olarak nitelendirdi.

Hazzard, “Bir demokraside yaşıyoruz ve normalde kesinlikle insanların protesto hakkını destekleyen biriyim ama bunun şu anda gerçekten aptalca olduğunu düşünüyorum” dedi.


yukarı çık