Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4165
  • Euro 8.9889
  • GR ALTIN 438.06
  • ÇEYREK 718.98

'Avukatsız Türkiye istiyorlar'

Yılmaz Özdil, "Baroya, avukata gerek var mı? Bu zihniyet kalsa, duruşmaya bile gerek yok" diye yazdı.

'Avukatsız Türkiye istiyorlar'
  • 12 Mayıs 2020, Salı 12:32

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü köşesinde baroların demokratik yapısınının bozulmak ve dava açma yetkisinin kaldırılmak istendiğini yazdı. 

Özdil'in "Avukatsız Türkiye istiyorlar" başlıklı yazısında öne çıkan detaylar şöyle: 

"Mermi turşusu kurmuş gibi bir kavanoz dolusu mermiyle poz verip, 'Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel, Canan Kaftancıoğlu, adam olun, hiç kuşkunuz olmasın, en önce sizi öldürürüm' demek serbest, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın canına açıkça kastedip, 'Bak İmamoğlu Ekrem denen zavallı, senin kanını akıtır sana içiririm, bunu kayıtlara geçsin diye yazıyorum' demek serbest, Canan Kaftancıoğlu'nu açıkça ölümle tehdit ederek, 'Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir' demek, serbest, televizyona çıkıp, komşularını katledeceğini söylemek serbest.

BİAT ETMİYORSAN...

Yandaşsan... Cellatlık yapabilirsin. İç savaş çağrısı yapabilirsin. Diri diri insan yakabilirsin. Öldüreceğin kişileri açıklayabilirsin. Boğarak mı, vurarak mı, hangi yöntemle öldüreceğini tarif edebilirsin. Toplu katliam yapacağın semtleri sayabilirsin. Hatta öldüreceğin komşularının listesini bile verebilirsin. Hiç sakıncası yok, serbestsin. Ama biat etmiyorsan... Karıncayı bile incitmesen, suçlusun" diye yazdı.

BU ZİHNİYETE KALSA... 

"Sivilleri öldürmeye Etiler'den Cihangir'den, Nişantaşı'ndan başlarız" diyenleri gözaltına bile alınmadığına işaret ederek, "Baroya, avukata gerek var mı? Bu zihniyet kalsa, duruşmaya bile gerek yok."

Etiketler: Baro Sözcü avukat

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık