Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4675
  • Euro 9.0834
  • GR ALTIN 441.83
  • ÇEYREK 725.12

Atilla Uğur'dan ‘Ergenekon Tazminatı’ davası

Emekli Jandarma Kıdemli Albay Atilla Uğur, FETÖ Terör Örgütü tarafından organize edilen Ergenekon davasında tutuklu kaldığı yılar için dava açtı. Uğur hapis yattığı 5 yıl 8 ay 10 gün için devletten 6 milyon 446 bin TL tazminat istedi. Uğur dilekçesinde, “ABD emriyle kasten yapılan bu hain tertip ile uzun süre tutuklu kaldım” dedi.

Atilla Uğur'dan ‘Ergenekon Tazminatı’ davası
  • 09 Haziran 2020, Salı 16:09

FETÖ’cülerin tertibi sahte bir dava süreci nedeniyle 5 yıl 8 ay 10 gün haksız yere tutuklu kalan Uğur, ABD emriyle kasten yapılan bu hain tertip ile uzun süre tutuklu kaldığını belirtti. Uğur, devlete 6 milyon 446 bin TL’lik tazminat davası açtı.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne açtığı tazminat davasında Hasan Atilla Uğur, emekli olduktan sonra açtığı şirketin faaliyetlerinin durduğunu, yaklaşık 6 yıl çalışamadığını ve bu nedenle bir daire ve dükkanını satmak zorunda kaldığını belirterek 446 bin TL maddi tazminat istedi.

CEZAEVİNDE SAĞLIĞI BOZULDU

FETÖ tertibi nedeniyle kimliği ve adresinin deşifre olduğunu belirten Uğur, terör örgütlerinin açık hedefi haline geldiğini dilekçesinde anlattı.

Abdullah Öcalan’ın verdiği 66 kişilik tutuklanacak listesinin başında yer aldığının haber olduğunu belirten Uğur, terör örgütleri tarafından kaç kez hedef gösterildiğini hatırlamadığını belirtti.

Hayati tehlikesinin halen devam ettiğini belirten Uğur, cezaevinde sağlığının bozulduğunu anlattı. 6 milyon TL manevi tazminat istedi.

TÜRK TARİHİNİ OLUMSUZLAŞTIRMA ÇABASI  

Dilekçede “Ergenekon adıyla andırılmasında Türk tarihini olumsuzlukla birleştirme propagandası açısından fayda umdukları sahtecilik davasının, hedef aldığı masumlara verdiği zarar, diğer davalarda mağdur edilenlerle asla kıyaslanamaz. Yıllarca toplum üzerinde etkili olan bir korku imparatorluğu bu tertip dava ile yaratılmıştı” denildi.

HAZİNE, TAZMİNAT TALEBİ OLUŞMADI

Hazine adına İstanbul Muhakemat Müdürlüğü avukatlarının mahkemeye sunduğu cevap dilekçesinde Uğur’un açtığı davayı kabul etmedikleri, tazminat talebinin oluşmadığı ileri sürüldü.  Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık