Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8357
  • Euro 20.2472
  • GR ALTIN 1138.8
  • ÇEYREK 1873.6

Atila Kaya, Başka partiye geçip geçmeyeceğini açıkladı

MHP’den ihraç edilen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve İstanbul eski Milletvekili Atila Kaya Yeniçağ’a açıklamalarda bulundu.

Atila Kaya, Başka partiye geçip geçmeyeceğini açıkladı
  • 24 Eylül 2021, Cuma 18:10

MHP’den ihracı gündeme bomba gibi düşen Atila Kaya, verilen karar sonrası manifesto niteliğinde açıklamalarda bulundu.

İlk olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kaya, Yeniçağ’a da açıklamalarda bulundu.

Atila Kaya, kendisinin ve diğer 6 ismin ihraç edilmesi ile gözdağı verildiğini belirtti.

Kaya, "Bizim aynı zamanda önümüzdeki sürece yönelik bir hamledir. Bizden sonra Cumhurbaşkanlığı seçiminde itiraz edebilecek Ülkücülere yönelik gözdağı verildi. İtiraz ederseniz başınıza bu gelir denildi." şeklinde konuştu.

Kaya başka bir partiye geçme ile ilgili soruya ise, "Yoluma bağımsız olarak devam edeceğim. Herhangi bir partiye geçmek gibi bir düşüncem yok. Sade bir Ülkücü olarak devam edeceğim." yanıtını verdi.

İLK AÇIKLAMASINDA MHP YÖNETİMİNE ÇOK SERT SÖZLER SÖYLEMİŞTİ

Atila Kaya, ihracı sonrası yaptığı açıklamada ise, "Ben Türkçülüğü bölücülük olarak gören, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alabileceğini düşünen bir zihniyeti eleştirdiğim için, Türk milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan ve milliyetçiliği programının temeli sayan Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildim" ifadelerini kullanarak MHP'nin Cumhur İttifakı ortağı AKP'ye tepki göstermişti.

Kaya, Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP yönetimi hakkında "MHP'yi AKP'ye muhtaç hale getirenler de bu desteğin bedelini ülkücülüğe en uzak ve kırıcı şekilde ödeyenler de beni ihraç edenlerdir" demişti.

Kaynak: Yeniçağ

yukarı çık