Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6604
  • Euro 8.9115
  • GR ALTIN 458.62
  • ÇEYREK 752.42

Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy'u sildiler!

Ayasofya'nın açılışı için İstanbul'a öğrenci gönderen Birlik Vakfı'nın Batman Şubesi, çekildiği fotoğrafta bulunan Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy'un resimlerini sildi.

Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy'u sildiler!
  • 05 Ağustos 2020, Çarşamba 20:01

Kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Cemil Çiçek'in de bulunduğu Birlik Vakfı'nın Batman Şubesi, Ayasofya'nın açılışı dolayısıyla 35 öğrenciyi Batman'dan İstanbul'a gönderdi.

Vakıf, öğrencileri göndermeden önce Batman Üniversitesi yerleşkesinde tören düzenledi.

Tören sırasında yola çıkacak öğrencilerin fotoğrafı çekildi.

Fotoğraflar, Atatürk’ün resmi ve “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir” sözü ile Mehmet Akif Ersoy’un resmi ve İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu binanın önünde çekildi.

Düzenlenen törende bulunan gazeteciler, çekilen fotoğrafları olduğu gibi kullanırken Vakıf ise, Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarında montajlı halini paylaştı. Paylaşılan montajlı fotoğraflarda Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un resim ve sözlerini photoshop’la silindiği görüldü.

VAKFIN BAŞKANINDAN 3 FARKLI AÇIKLAMA

Sözcü’nün telefonla ulaştığı vakfın Batman Şube Başkanı Hamdullah Tüzün, önce fotoğraflardaki resimlerin silinmediğini savundu.

Ardından fotoğrafların başka yerde çekildiğini iddia eden Tüzün, daha sonra da fotoğrafların paylaştıkları şekliyle kendisine geldiğini ileri sürdü.

Çelişkili açıklamalarının yanı sıra paylaşımlarda Atatürk ve Mehmet Akif fotoğraflarının silinmesinin bilinçli yapılan bir şey olamadığını savunan Tüzün, “Kesinlikle bilinçli değil. Biz de en az sizin kadar Atatürk'ü seviyoruz” dedi.

Vakfın kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Abdülkadir Aksu, Cemil Çiçek gibi siyasetçiler yer alıyor.

 

 


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık